Eismas

2019.12.04 16:19

Vežėjai įstrigo Lietuvos pasienyje: eilėje apie 350 vilkikų, laukti gali tekti ir pusantros paros

Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.04 16:19

Artėjant šventėms, pasienyje su Baltarusija vėl nusidriekė automobilių eilės. Daugiausia – Medininkų pasienio poste. Norintiems kirsti sieną krovininių automobilių vairuotojams gali tekti laukti iki pusantros paros.

Vežėjai dėl prastovų skaičiuoja patiriamą žalą ir priekaištauja valdžiai dėl vis atidėliojamos Medininkų pasienio posto rekonstrukcijos. Susisiekimo ministras teigia, kad ji bus pradėta kitų metų pradžioje. Baltarusijos pusėje – žadama kitų metų pabaigoje.

Medininkų pasienio poste artėjančių švenčių pranašas – krovininių vilkikų eilės. Lietuvos pusėje jie patekti į pasienio postą patikrai savo eilės laukia įrengtoje aikštelėje. Joje apie 350 vilkikų su kroviniais.

Žinios. Artėjant šventėms, pasienyje su Baltarusija vėl nusidriekė automobilių eilės

„Parą aikštelėje stovėjau, dar devynias valandas eilėje prieš aikštelę“, – sako eilėje laukiantis vairuotojas.

„Prieššventinis laikotarpis tai ir pasidarė tokios eilės. Taip tai nebūna eilių, labai gražiai atvažiuoji ir viskas. Čia viską šventės daro“, – tvirtina vairuotojas iš Lietuvos.

„30 valandų stovėjau. Iš Baltarusijos pusės gerokai ilgiau stovime. Lietuvos pusėje geriau, stovi aikštelėje ir ilsiesi, o ten pastoviai trukčioji. Ir ten stovėjau tris paras“, – tvirtina ilgiau nei parą eilėje laukiantis vyras.

Važiuojantys iš Baltarusijos pusės teigia, kad ten stovėjimo aikštelės nėra, o laukti tenka net laukti dvi tris dienas. Krovininių automobilių eilė pakelėje driekiasi keliolika kilometrų.

Muitinės pareigūnai tikrina krovinius, Valstybės sienos apsaugos tarnybos – vairuotojų ir keleivių dokumentus. Jie teigia prieš šventes laukiantys piko ir tam rengiasi.

„Šiuo metu Medininkų pasienio poste, kaip ir matot, srautas yra pakankamai didelis kaip ir į vieną pusę, taip ir į kitą. Pagal dabar esamus duomenis, iš Baltarusijos pusės laukia 300 krovininių automobilių įvažiuoti į Lietuvą, iš - irgi panašus skaičius, gal 350 krovininių automobilių. Kas liečia muitinę, pamainos yra sukomplektuotos. Vidutiniškai per parą yra įleidžiama į Lietuvą nuo 450 iki 500 krovininių automobilių, iš Lietuvos išleidžiama 400, 450, tai daugiau susiję su tuo, kiek priima baltarusių pusė“, – teigia Medininkų kelio posto viršininkas Robertas Jurkuvėnas.

Pareigūnai teigia, kad pasienio posto infrastruktūra neleidžia daugiau praleisti krovininių automobilių. Linavos vadovas šia padėtį vadina gėdinga. Vežėjams skaičiuoja: krovininio automobilio paros prastova – 300 eurų nuostolis.

„Dažnai mes girdime, kaip valdžia rūpinasi mūsų vairuotojais dėl tų darbo sąlygų Europoje už 2000 km. ten Vokietijoje, Prancūzijoje, bet mes negalime susitvarkyti, sakykim, prie pat savo sostinės, 40 kilometrų nuo Vilniaus tokiomis sąlygomis mūsų vairuotojai turi dirbti“, – piktinasi „Linavos“ generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius.

Nuo 1998-ųjų šiame poste buvo tik kosmetiniai remontai. Susisiekimo ministerija planuoja kitąmet pradėti jo rekonstrukciją.

„Dabartiniu metu yra baigiamojoje stadijoje konkursas rangovo atrankai, kad būtų galima pradėti neužilgo, pirmąjį ketvirtį kitų metų Medininkų, didžiausio mūsų punkto pasienio rekonstrukciją. Taigi, tikėsimės, kad po šios rekonstrukcijos, kuri vyks tris metus, pagal numatytą terminą, pralaidumas padidės du kartus“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Baltarusijos pusėje rekonstrukcija žadama kitų metų pabaigoje. Jos metu posto uždaryti nežadama. Šiuo metu per parą Medininkų poste per para galima patikrinti 3000 lengvųjų ir sunkiasvorių automobilių, po rekonstrukcijos žadama 6000.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.