Eismas

2019.12.04 14:54

Vyriausybė siūlo Seimui nesvarstyti apie greitosios medicinos pagalbos brigadų plėtimą

BNS2019.12.04 14:54

Vyriausybė trečiadienį pasiūlė Seimui nesvarstyti valdančiųjų pateikto įstatymo, kuris numatytų, kad nuo kitų metų greitosios medicinos pagalbos (GMP) brigadas sudarytų trys nariai.

Šiuo metu daugelyje brigadų dirba po du specialistus.

Vyriausybė patvirtino išvadą, kur teigiama, kad pritaria siūlomos pataisos tikslui, tačiau siūlo jo nesvarstyti, kadangi projektu keliami tikslai gali būti pasiekti jau esančiu teisiniu reguliavimu.

Anot Ministrų kabineto, viename iš sveikatos apsaugos ministro įsakymų yra numatyta, kad GMP brigadų sudėtį ir narių skaičių nustato GMP įstaigos vadovas. Brigadą turi sudaryti ne mažiau kaip du darbuotojai.

Vyriausybė teigia, kad GMP paslaugas teikianti įstaiga pati sprendžia dėl budinčių brigadų narių skaičiaus. Tai yra, jei yra būtinas trečias komandos narys, GMP įstaigos vadovas gali jį paskirti.

Parlamentarai sako, kad padidinti brigadų narių skaičių reikia norint apsaugoti medikus nuo patiriamų grasinimų ir bauginimų, dėl papildomos pagalbos nešant pacientus bei vis sunkėjančią medicinos įrangą.

Seimo nariai siūlo galimybę į GMP brigadas įtraukti ne tik papildomus darbuotojus, tačiau ir praktikantus bei savanorius, siūloma galimybė įtraukti ir alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą atliekančius karo prievolininkus.

Vyriausybės išvada teisiškai neįpareigoja parlamentarų balsuoti už ar prieš pataisas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.