Eismas

2019.12.02 13:53

Specialistai įspėja vairuotojus, kuriuose rajonuose dėl snygio eismo sąlygos sudėtingiausios

LRT.lt2019.12.02 13:53

Kalendoriuje skaičiuojant pirmąsias žiemos dienas, Lietuvą pasiekė ir žiemos palydovas sniegas. Pirmadienio dieną daug kur žadamas sniegas, vietomis krituliai bus gausūs. Termometro stulpeliai šoktels iki 2 laipsnių šilumos, tik pajūryje šilčiau – 6 laipsniai šilumos.

Pirmadienis tapo rimtu išbandymu vairuotojams. Rajonų ir magistraliniai keliai nukloti sniegu, provėžuoti, eismo sąlygos daug kur sudėtingos, vairuotojai įspėjami būti itin atidiems, praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Sudėtingesnės eismo sąlygos šiuo metu yra Šiaulių, Panevėžio ir Utenos apskrityse dėl besitęsiančio snygio, čia valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos šlapio sniego sluoksniu, slidžios. Keliuose dirba kelių priežiūros mechanizmai, tačiau vairuotojų, vykstančių šiais keliais, prašome atsižvelgti į kelio dangos būklę ir pasirinkti saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei nedaryti staigių manevrų.

Vakarų Lietuvoje dėl buvusio snygio keliai daugiausia šlapi, vietomis su šlapio sniego provėžomis.

Likusioje šalies dalyje kelių dangos drėgnos, vietomis yra šlapių kelių ruožų.

Šiaulių, Panevėžio, Utenos, Kauno ir Marijampolės apskrityse snygis, kitur be kritulių. Oro temperatūra nuo 0 iki 2 laipsnių šilumos.

Pateikiame žemėlapį, kuriame pažymėta, kuriuose rajonuose eismo sąlygos gali būti sudėtingos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt