Eismas

2019.11.29 20:20

KET pakeitimai tapo mįsle vairuotojams: ne tik į dešinę, bet ir į kairę suksime kitaip

LRT.lt2019.11.29 20:20

Nuo lapkričio 1-osios įsigalioję kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimai daliai vairuotojų tapo sunkiai įmenama mįsle ir galvosopiu. Iki sausio 1-osios šalyje neturi likti žalių rodyklių, leidžiančių atlikti posūkį į dešinę, kai dega raudonas šviesoforo signalas, tačiau su šios lietuviams įprastos taisyklės pakeitimu pasikeitė ir daugiau KET punktų.

KET p. 75 panaikinimas kelia nepatogumų vairuotojams. Anksčiau galiojusi taisyklė buvo taikoma, jei ties žaliu šviesoforo signalu yra papildoma sekcija su žalia rodykle, kurios kryptimi eismas buvo leidžiamas tik užsidegus sekcijai. Nuo lapkričio 1-osios ši taisyklė pakeista.

Dabar važiuodami pro tokį šviesoforą, šalia kurio žalio signalo yra sumontuota papildoma sekcija su rodykle, vairuotojai turi remtis KET p. 73.1 punktu. Jame rašoma, kad degantis žalias šviesoforo signalas leidžia eismą visomis kryptimis, prieš tai praleidus pėsčiuosius ir dviratininkus bei priešpriešais atvažiuojančias kitas transporto priemones, kurioms tuo metu taip pat dega žalias šviesoforo signalas. Šiuo atveju, net jei prie šviesoforo sumontuota papildoma sekcija nurodanti sukti į kairę nedega, tačiau dega žalias šviesoforo signalas (ne sekcija), atlikti posūkį į kairę pusę yra leidžiama.

Tiesa, tokių šviesoforų signalų nuo 2020-ųjų sankryžose neturi likti, tačiau iki sausio mėnesio vairuotojai turi vadovautis nuo lapkričio 1-osios įsigaliojusiais pakeitimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.