Naujienų srautas

Eismas2019.11.30 21:31

Popiežius Pranciškus turės naują papamobilį – kuklų kaip pats pontifikas

LRT.lt 2019.11.30 21:31

Pristatytas naujasis popiežiaus Pranciškaus automobilis, vadinamas papamobiliu. Pontifikas ne kartą yra sakęs, kad nemėgsta prabangos, vertina paprastumą ir yra labai žemiškas. Žvelgiant į naują papamobilio pasirinkimą, prieštarauti neįmanoma.

Naujuoju popiežiaus automobiliu, kuriuo jis Vatikane bus vežamas pro minią gerbėjų ir tikinčiųjų, tapo „Dacia Duster“ visureigis.

Rumunijoje surinkto automobilio kaina prasideda nuo 10 400 eurų. Galingiausias gamintojo siūlomas motoras išvysto 150 AG galią ir nėra varomas visais keturiais ratais, todėl jį galima pavadinti padidinto pravažumo automobiliu visureigio kailyje. Tiesa, automobilis gerokai pakeistas ir yra toks vienintelis.

Kaip ir įprasta, papamobilyje įrengta speciali erdvė su langais ir stogu, kurioje popiežius gali patogiai sveikintis su visais aplinkiniais. „Dacia“ atstovai sako, kad automobilyje yra penkios sėdynės, iš kurių viena perdaryta į minkštą suolelį. Pagal pateiktus reikalavimus, gamintojas įrengė didelį stoglangį, nuimamą stiklinį antstatą, kuris yra 30 mm žemiau nei ankstesniuose papamobiliuose, todėl pontifikas turės geresnę apžvalgos galimybę. Automobilyje taip pat sumontuoti papildomi išoriniai ir vidiniai atraminiai elementai, kurie pontifiko kelionėms suteiks saugumo.

Ekspertai tokį Vatikano pasirinkimą vertina ne tik iš praktinės pusės, tačiau ir kokią žinutę popiežius juo siunčia: nebrangus, patvarus, nedidelis visureigis – neiššaukiantis ir paprastas, kaip ir pats popiežius.

Viešėdamas Lietuvoje popiežius taip pat rinkosi ne pačius prabangiausius automobilius. Tąkart iš oro uosto vykdamas pontifikas praeivius sveikino mojuodamas pro itališko „Fiat Tipo“ langą. Šio gana paprasto miesto automobilio bazinė kaina prasideda nuo 13 tūkstančių eurų.

Tačiau ne visi popiežiaus automobiliai paprasti ir tuo labiau ne kiekvieno mirtingojo nosiai. Kiek anksčiau pontifikas yra gavęs „Ferrari“ dovaną – superautomobilį „Enzo“. Kitas italų gamintojas „Lamborghini“ taip pat nepasikuklino ir padovanojo baltai auksine spalva išdažytą „Huracan“. Tiesa, prie šių automobilių vairo pontifikas nesėdo, jie buvo parduoti labdaros aukcionuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi