Eismas

2019.12.01 13:13

Galingiausia kelių transporto priemonė parduota už 12 mln. eurų

LRT.lt2019.12.01 13:13

Beveik 15 tonų svorio, 13 metrų ilgio sunkvežimis galintis išvystyti 210 kilometrų per valandą greitį. Skamba neįtikėtinai? Tačiau tai tiesa, ir atsisėdus už tokio monstro vairo kelio atgal nėra, nes jis toks didelis, kad gatvėje praktiškai neįmanoma jo apsukti.

Grėsmingos išvaizdos vilkiką, pavadintą „Thor“ sukūrė amerikietis Mike‘as Harrahas. Kiek anksčiau vyras buvo filmų kastadininkas, pilotas ir motorinių valčių lenktyninkas, tačiau pastaruosius 7 metus jis konstravo vilkiką monstrą, rašo Topgear.com

Be viso to, neseniai Hannahas tapo milijonieriumi. Aukciono metu jis pardavė „Thor“ už įspūdingą, 12 milijonų eurų sumą

Vilkikas, iš kurio buvo sukurtas monstras, pagamintas prieš 35 metus. „Peterbilt 359 Ultra Custom TT“ kabina yra vienas iš nedaugelio vilkike likusių originalių konstrukcijų. Įsigijęs kelis dešimtmečius skaičiuojantį vilkiką, Hannahas prailgino aštuonių ratų važiuoklę, kad transporto priemonė pasiektų 13 metrų ilgį. Didesnis kėbulas leido sumontuoti du 14 litrų tūrio V12 dyzelinius variklius. Tačiau ties čia vilkiko beprotybė nesustojo. Vėliau buvo sumontuota 12 kompresorių ir azoto suboksido sistema. Visa tai vilkikui suteikia 3974 arklio galias ir galingiausio vilkiko, galinčio važinėti gatvėmis titulą. Taip, tai tiesa – šiuo vilkiku važinėti gatvėmis yra legalu.

Didelis vilkikas, didelis ir svoris – papildomi galios agregatai pridėjo nemažai svorio, kuris dabar siekia 15 tonų. Tam, kad pasiekęs maksimalų 210 kilometrų per valandą greitį vilkikas galėtų sustoti, jame sumontuoti keturi traukos lenktynėse naudojami parašiutai.

Ir tai dar ne viskas. Vilkiko kūrėjas teigia, kad „Thor“ gale sumontuotas papildomas „Hawker 600“ reaktyvinis variklis. Todėl tie, kam neužteks dviejų motorų ir azoto suboksido sistemos generuojamos jėgos – galės įsijungti reaktyvinį variklį.

Nors vilkikas stipriai patobulintas, tačiau jis vis dar gali atlikti savo funkciją. „Thor“ be problemų gali būti prikabinta puspriekabė ir vežamas sunkus krovinys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt