Eismas

2019.11.26 20:57

Elono Musko „Cybertruck“ bandymas sukėlė konkurentų pasipiktinimą

LRT.lt2019.11.26 20:57

Elektromobilių kompanijos „Tesla“ vadovas Elonas Muskas yra įsitikinęs, kad jo visureigis „Cybertruck“ yra geriausias. Norėdamas tai įrodyti, E. Muskas surengė bandymus. Jungtinių Valstijų automobilių pramonės sostinėje vadinamame Detroite „Cybertruck“ metė iššūkį perkamiausiam amerikietiškam visureigiui Ford „F-150“.

Socialiniuose kanaluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose matoma, kaip „Tesla“ ir Ford visureigiai surengė virvės traukimą. Abiems visureigiams pradėjus judėti į skirtingas puses, pranašumas kaipmat atsidūrė „Cybertruck“ pusėje ir pastarasis nesunkiai nutempė Ford paskui save.

Neilgai trukus į vaizdo įrašą sureagavo „Ford“ atstovai, kurie tikina, kad bandymas buvo nesąžiningas. Kompanijos atstovai mano, kad E. Muskas palygino obuolį su apelsinu, nes neva lygino labai skirtingų charakteristikų transporto priemones.

„Ford“ vadovai teigia, kad bandymų metu buvo naudojamas dviem ratais varomas „Ford“ visureigis, kai tuo tarpu „Tesla“ varoma visais. Taip pat pabrėžta, kad „Cybertruck“ yra gerokai sunkesnis, jo svoris beveik 4,5 tonos, kai tuo tarpu Ford svoris siekia vos 2 tonas. Tikinama, kad įtakos bandymams turėjo ir ant visureigių sumontuotos padangos.

Tai ne pirmas kartas, kai E. Muskas susikimba su „Ford“ vadovais. Prieš metus „Tesla“ vadovas pasigyrė, kokį svorį galės vilkti jo naujasis visureigis, „Ford“ paskelbė apie elektrinį populiaraus F-150 visureigio prototipą, ir parodė, kaip jis traukia dviaukštę puspriekabę su automobiliais.

Praėjusią savaitę „Cybertruck“ pristatymas neapsiėjo be nesklandumų. Bendrovė gyrėsi, kad visureigyje sumontuoti neperšaunami stiklai, tačiau paleidus į juos metalinius šratus, langai skilo prieš žiūrovų akis. E. Muskas tikino, kad toks incidentas nebuvo planuotas. Esą prieš pristatymo renginį išbandžius stiklų atsparumą, viskas pavyko be priekaištų.

Nepaisant per pristatymo patirto fiasko, „Cybertruck“ sulaukė didelio susidomėjimo. E. Muskas šeštadienį pranešė, kad „Tesla“ jau gavo 146 tūkst. „Cybertruck“ užsakymų. 42 proc. klientų pasirinko pikapo su dviem varikliais, 41 proc. – su trimis varikliais ir 17 proc. su vienu varikliu versijas, praneša „CNBC“.

2021-aisiais pasirodysiančio visureigio kaina prasideda nuo 36 tūkst. Eurų. Daugiau nei 3,5 tonos automobilis iki 100 km/h gali įsibėgėti per maždaug 6,5 sekundės, su dvigubo motoro versija vos per 4,5 sekundės, o trigubo – per 2,9 sekundės. Elektra varomas visureigis gales įveikti iki 800 kilometrų vienu įkrovimu.

Parengta pagal autonews.com

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.