Eismas

2019.11.24 08:40

„Tesla“ nutildė kritikus – fiksuojami didžiuliai pikapo „Cybertruck“ išankstiniai užsakymai

LRT.lt2019.11.24 08:40

Po nepavykusio „Tesla“ pikapo pristatymo bendrovės vadovas Elonas Muskas nutildė kritikus. Savo „Twitter“ paskyroje paviešino pirmuosius automobilio išankstinių užsakymų rezultatus.

E. Muskas šeštadienį pranešė, kad „Tesla“ jau gavo 146 tūkst. „Cybertruck“ užsakymų. 42 proc. klientų pasirinko pikapo su dviem varikliais, 41 proc. – su trimis varikliais ir 17 proc. su vienu varikliu versijas, praneša „CNBC“.

„Ir visa tai be jokios reklamos“, – „Twitter“ rašė E. Muskas.

Elektrinių automobilių gamintoja „Tesla“ ketvirtadienio vakarą Los Andžele pristatė futuristinio dizaino pikapą, kurio bazinė kaina siekia 39 tūkst. JAV dolerių (apie 36 tūkst. eurų). Tačiau daugelis „Teslos“ gerbėjų liko nusivylę naujuoju dizainu, kuris priminė metalinę dėžutę.

Automobilio pristatymo metu taip pat neapsieita ir be kuriozų. E. Muskas teigė, kad automobilio langai – atsparūs smūgiams. Tačiau, kai kartu tu automobilio pagrindiniu dizaineriu pristatymo metu nusprendė patikrinti langų tvirtumą, į juos mesti metaliniai kamuoliai suskaldė stiklą.

„Į automobilį mes metėme viską. Netgi virtuvės kriauklę, tačiau stiklas nesuskilo. Dėl kažkokių keistų priežasčių, stiklas pristatymo metu suskilo. Nežinau kodėl, tačiau mes tai ištaisysime“, – renginio metu sakė E. Muskas.

Po pristatymo jis taip pat pridėjo filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kad į pikapą prieš filmavimą buvo mesti tie patys metaliniai kamuoliukai, tačiau stiklo jie nesuskaldė.

Kai kurie Volstryto analitikai kritikavo automobilį dėl jo ekstremalaus stiliaus. Kiti manė priešingai, teigdami, kad bus ir tokių, kurie automobilį pirks tik dėl jo išvaizdos.

Po pristatymo, penktadienį „Teslos“ akcijos krito 6,1 proc. iki 333,04 JAV dolerių.

Bazinė „Cybertruck“ kaina siekia 39 tūkst. JAV dolerių (apie 36 tūkst. eurų). Automobilis iki 100 km/val. gali įsibėgėti per 2,9 sekundes, o pilnu įkrovimu nuvažiuoti net iki 500 mylių (800 km). Pikapo išorę dengia specialus neperšaunamas ir smūgiams atsparus plienas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.