Eismas

2019.11.27 19:16

Naujo tilto per Nerį poreikis vilniečius padalino į dvi stovyklas

Darius Švenčionis, LRT RADIJO laida „60 minučių“, LRT.lt2019.11.27 19:16

Vilniečiai renkasi naują tiltą per Nerį tarp Upės ir Alberto Goštauto gatvių. Juo pėstieji ir dviratininkai iš Žvėryno turėtų lengviau pasiekti Seimo prieigas, Lukiškių aikštę ar pokyčių dar laukiančias kalėjimo apylinkes.

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Architektų sąjunga svarsto, kuri iš devynių idėjų geriausia. Neries krantus tiltas sujungs ties „Green Hall“ biurų pastatais ir planuojamo ministerijų miesteliu.

Jo sumanytojai sako, kad iki senojo Žvėryno tilto reikia gerokai paėjėti, o Geležinio Vilko tiltas pėstiesiems dėl lekiančių automobilių nejaukus ir beveik nenaudojamas.

Miestiečiai iškart pasidalijo į dvi stovyklas: vieni sako, kad penkis milijonus eurų galima išleisti prasmingiau ir pirštu rodo į retai naudojamą estakadą ties „Verslo trikampiu“, antri tvirtina, kad tiltų niekada nebus per daug ir pasakojo, kaip smagu leisti laiką krantinėje ar Mėnulio kalnu nuriedėti į miesto centrą.

Verslininkas ir aktyvus visuomenininkas Sigitas Žylius neprieštarauja naujo tilto statymui, tačiau mano, kad mieste pakanka vietų, kuriose penki milijonai eurų galėtų pakeisti niūrią kasdienybę.

„Niekam tų pinigų negaila – juk ne iš asmeninės, o miesto kišenės daroma. Man gražu, kai yra statomi šiuolaikiniai tiltai, modernūs pastatai. Kartais net koks kreivas vamzdis neblogai atrodo, jeigu yra už protingą kainą pastatytas. Vilniečiai džiaugiasi savo miestu ir mūsų miestas vertas naujų pastatų ir tvarkingų erdvių.

[...] Manau, kad labai gražu Vilniuje įamžinti istorinius dalykus, kad mus primintų. Jie turi būti kūrybiški ir modernūs, tačiau primenantys, kas mes esame, iš kur mes atėjome, kokia mūsų ateities misija“, – sako verslininkas ir visuomenininkas Sigitas Žilius.

Savivaldybės tarybos narė Donalda Meiželytė pasakoja, kad mėgsta keliauti ne automobiliu ir, anot jos, naujas tiltas dar labiau skatins sveiką ir aplinką tausojantį judėjimą.

„Tai bus labai puiki jungtis, nes kitais metais Narbuto gatvėje bus tiesiamas naujas dviračių takas ir, žiūrint į dviračių taką Laisvės prospekte, Pilaitės prospekte, tai bus labai patogi jungtis su centru.

Tokios keliavimo alternatyvos atsispindi Vilniaus miesto judumo plane ir yra labai skatintinas. Aš visuomet labai daug vaikštau, automobiliu po miestą nevažinėju, bet naudojuosi viešuoju transportu. Visą laiką renkuosi tą maršrutą, kur yra mažiau automobilių. Tų žmonių, kurie, tarkime, gyvena Žvėryne, vietoje tikrai eičiau pėstute. Jeigu būtų mano valia, kiekviena gatvė, kuri vinguriuoja iki upės ir staiga atsitrenkia į „T“ formos sankryžą, sujungtų tuos du krantus“, – kalba politikė Donalda Meiželytė.

Naujo tilto virš Neries architektūriniai pasiūlymai rodomi Architektų sąjungoje. Čia praėjusį ketvirtadienį vyko viešas jų aptarimas, o vertinimo komisijos posėdžio išvadų tikimasi penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.