Eismas

2019.11.18 13:40

Specialistas perspėja apie suprastėjusį matomumą ir primena, kodėl svarbu nešioti atšvaitą

Greta Klimkaitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.11.18 13:40

Tamsiu paros metu didžiausią įtaką eismo saugumui keliuose turi matomumas, o vairuotojui pastebėti pėsčiąjį tamsoje yra labai sunku, LRT RADIJUI sako vairavimo instruktorius Giedrius Pivoriūnas. Pašnekovas ragina žmones nešiotis atšvaitus.

G. Pivoriūnas perspėja, kad matomumas kelyje yra ypač suprastėjęs, todėl ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems reikėtų būti atidesniems.

„Dažniausia bėda yra ta, kad kalbėdami apie pėsčiųjų saugumą mes nepastatome savęs į šią poziciją“, – sako G. Pivoriūnas.

LRT RADIJO pašnekovas visiems eismo dalyviams primena, kad reikėtų išlikti budriems ne tik tamsiu paros metu, bet ir popiet.

„Tarp 12 ir 14 val. pradinukai keliauja iš mokyklos namo. Dažniausiai jie eina žaisdami telefonu ar vydamiesi draugą, todėl vairuotojams reikėtų būti atidiems. [...] Pradinukų ūgis yra labai nedidelis, todėl jie iš automobilio ar autobusiuko yra sunkiau matomi“, – kalba vairavimo instruktorius.

G. Pivoriūnas ragina tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui neštis atšvaitą. Kai pėsčiasis nešioja atšvaitą, automobilio šviesos atspindi jį ir vairuotojas gali pamatyti žmogų.

„Atšvaitas turėtų būti ne tik apsisaugojimo priemone, bet ir kasdieniu aksesuaru. [...] Aš pats esu užsidėjęs atšvaitą ant krepšio, tačiau nesu tikras, ar jis labai gerai matomas. [...] Geriausia būtų atšvaitą dėti ant kojos ar rankos“, – sako jis.

Pašnekovo teigimu, vairavimo kultūra gerėja, tačiau reikėtų ugdyti ir pėsčiųjų dalyvavimo eisme įpročius.

„Dabar nespėjus prieiti perėjos automobiliai iškart stabdo, tačiau reikėtų kalbėti ir apie pėsčiųjų kultūrą. Jeigu užsidega žalia, mes, kaip avių banda, neapsidairome ir bėgame, o juk vairuotojas gali dar tik baiginėti manevrą. [...] Vertėtų nepamiršti, kad kelyje esame ne vieni ir reikia nuolat dairytis“, – atkreipia dėmesį G. Pivoriūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt