Naujienų srautas

Eismas2019.11.16 18:10

Legendinis G klasės visureigis taps elektriniu

LRT.lt 2019.11.16 18:10

Vokiečių automobilių gigantas „Mercedes–Benz“ netrukus planuoja pasiūlyti elektriniu varikliu varomą G klasės visureigį.

Visiškai elektrinė G klasės versija padės bendrovei „Mercedes“ atitikti ateityje įsigaliosiančius CO2 emisijos reikalavimus bei gali padėti užtikrinti šio modelio ateitį, kai dėl didelių išmetamų teršalų kiekių aplinkosaugininkai vis garsiau pasisako prieš sunkius neefektyvius visureigius, praneša „europe.autonews“.

„Mercedes“ patronuojančios bendrovės „Daimler“ generalinis direktorius Olas Kallenius lapkričio 7 dieną vykusiame „Automobilwoche“ kongrese sakė, kad planuojama „nulinės emisijos“ G klasės visureigio versija.

Šiuo metu galingiausios AMG versijos G klasės „Mercedeso“ CO2 emisija siekia 304 g/km.

„Mes elektrifikuosime G klasės modelį ir žymiai pagerinsime transmisijos CO2 balansą, kai modelis bus atnaujintas,“ – teigė O. Kallenius.

Tvirtas, dėžutę primanantis G klasės modelis mažai kito nuo tada, kai 1979 m. buvo pristatytas pirmasis rėminės konstrukcijos visureigis. Šiuos automobilius pagal sutartį gamina Grace, Austrijoje, įsikūrusi bendrovė „Magna Steyr“.

Naujausias, už savo pirmtakus didesnis, lengvesnis ir prabangesnis G klasės „Mercedes“ automobilis buvo pristatytas 2018 m. Detroito automobilių parodoje. JAV yra didžiausia G klasės visureigių rinka pasaulyje.

Žada šviesią ateitį

Per visą G klasės modelio gyvavimo istoriją jo ateitis ne kartą buvo pakibusi ant plauko dėl itin nišinės tikslinių pirkėjų grupės, tačiau O. Kallenius patikino, kad jam vadovaujant bendrovei, šiam automobiliui bus užtikrinta ilga ir šviesi ateitis.

„Anksčiau esame ne kartą diskutavę, ar vertėtų nutraukti šio modelio gamybą, tačiau tai kaip viskas klostosi šiuo metu, sakyčiau, kad paskutinis „Mercedesas“, kurį sukonstruosime, bus būtent G klasės,“ – teigė O. Kallenius.

Vis dėlto jis nenurodė, kada planuojamas G klasės elektromobilio pristatymas bei nepateikė informacijos apie jo transmisiją.

Tikėtina, kad elektrinis G klasės modelis bus pažymėtas „EQ“ ženklu, kurį „Mercedes“ naudoja savo elektromobiliams.

Austrų bendrovė „Kreisel Electric“ jau yra modifikavusi ir elektrinei transmisijai pritaikiusi vieną G klasės modelį, skirtą iš Graco kilusiam buvusiam Kalifornijos gubernatoriui Arnoldui Schwarzeneggeriui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi