Eismas

2019.11.14 08:15

Siūlo grąžinti mokestį už automobilio registraciją, jei jis vėl išregistruojamas per 3 mėnesius

Lukas Blekaitis, ELTA2019.11.14 08:15

Parlamentaras Jurgis Razma įregistravo siūlymą grąžinti mokestį už transporto priemonės pirmą registraciją Lietuvoje jo mokėtojui, jeigu automobilis per tris mėnesius išregistruojamas iš Lietuvos kelių transporto priemonių registro.

Taip pat Seimo narys siūlo, kad mokestis būtų pradėtas mokėti tik už transporto priemones, registruojamas 2020 m. liepos 1 d., o ne nuo sausio 1 d., kaip siūloma dabar.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymo projektą ketina svarstyti penktadienį.

Kaip ELTA jau rašė, Seimas antradienį priėmė svarstyti „valstiečių“ įstatymo projektą dėl transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio.

Už įstatymo pateikimą balsavo 60 Seimo narių, prieš – 36, susilaikė – 16.

Pagal siūlomą projektą, mokesčio objektas būtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, pirmą kartą registruojamos Lietuvos kelių transporto priemonių registre. Mokestį mokėtų pirmą kartą registruojamos motorinės transporto priemonės valdytojas.

Pagal dabartinį variantą, mokestį mokėtų vairuotojai, atliekantys registraciją nuo 2020 m. sausio 1 d.
Skaičiuojama, kad mokesčio dydis svyruos nuo 40 iki 760 eurų. Tikimasi, kad kasmet šis mokestis valstybės biudžetą papildys apie 15 milijonų eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt