Naujienų srautas

Eismas2019.11.13 16:06

Naujoji „Rail Baltica“ linijos Estijos traukinių stotis – lyg iš fantastikos filmo

LRT.lt 2019.11.13 16:06

Architektūros firma „Zaha Hadid Architects“ (ZHA) laimėjo Talino geležinkelio stoties statybos konkursą. „Rail Baltica“ yra planuojama 870 km ilgio elektrifikuota geležinkelio linija, sujungsianti Estijos sostinę Taliną su Lietuvos-Lenkijos pasieniu. Ši stotis bus pradinis „Rail Baltica“ linijos, jungiančios Taliną, Rygą ir Vilnių su Europos greitojo geležinkelio tinklu, taškas, praneša designboom.com.

Bendradarbiaudama su vietos bendrove „Esplan“, ZHA suprojektavo „Ulemiste terminal“ kaip vietos bendruomenės reikmėms pritaikytą abi geležinkelio puses jungiantį tiltą ir daugiafunkcį transporto mazgą.

Stotį kertantys maršrutai nulėmė erdvinę pastato geometriją, leidžiančią lengviau orientuotis ir sklandžiai integruoti čia susikertančias autobusų, tramvajų ir geležinkelio linijas.

Projektas bus statomas atskirais etapais, naudojant modulinę konstrukcinę sistemą, todėl geležinkelio linijos bus eksploatuojamos visą statybų laikotarpį, rašoma designboom.com.

Architektų komanda taip pat teigia, kad stoties projektas ir planas atitinka BREEAM standartus ir gaires. „Rail Baltica Estonia“ tarptautinį stoties Ulemiste rajone konkursą paskelbė 2019 m. gegužę, nurodydama galutinį paraiškų teikimo terminą iki 2019 m. rugsėjo 3 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi