Eismas

2019.11.17 11:52

Sostinės gatvėse pilamas mišinys kelia gyventojų pasipiktinimą: „to nėra nė vienoje ES šalyje“

Madona Lučkaitė, Darius Švenčionis, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2019.11.17 11:52

Vairuotojai ir praeiviai priekaištauja Vilniaus savivaldybės įmonei „Grinda“ ir kelia klausimą, kodėl Vilniaus gatvėse pilamas smėlio ir druskos mišinys, kai to nėra nė vienoje Europos Sąjungos šalių sostinėje.

Vilniaus gatvės pastaruoju metu primena purvyną, ypač, kai palyja. Saugaus eismo ekspertai atkreipia dėmesį, kad purvas nutrina žymėjimo juostas, užkiša kanalizacijos vamzdžius ir yra nešamas į patalpas.

Vilniaus gatves prižiūrinčios įmonės „Grinda“ komunikacijos specialistas Egidijus Steponavičius sako, kad centrinės sostinės gatvės druskos ir smėlio mišiniu nėra barstomos. Anot jo, minėtos medžiagos naudojamos gatvėse, pasižyminčiose statesnėmis įkalnėmis, ir ten, kur eismas nėra intensyvus.

„Centrinės miesto gatvės barstomos druskos mišiniais. Tam naudojamas ir šlapių druskų tirpalas“, – teigia E. Steponavičius.

Anot „Grindos“ atstovo, gatvėms barstyti naudojamos ir kitos druskos.

„Viskas priklauso nuo oro. Paprastai naudojamas natrio chloridas, efektyviai veikiantis iki 12 laipsnių šalčio temperatūros, o temperatūrai krentant žemiau yra naudojamas kalcio chlorido tirpalas. Kartais tenka naudoti ir magnio chlorido tirpalus, kurie veikia iki maždaug 30 laipsnių temperatūros“, – kalba E. Steponavičius.

Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto (VGTU) Kelių tyrimo instituto direktorius, profesorius Audrius Vaitkus sako, kad ant gatvių pilamos medžiagos turėtų būti parenkamos atsakingiau.

„Važiuojamojoje dalyje jos turėtų būti barstomos minimaliai. Išskirtiniais atvejais gali būti naudojamos ir ledą tirpdančios medžiagos, bet nebūtinai natrio chloridas.

Vertėtų pagalvoti apie smulkaus smėlio atsisakymą pėsčiųjų zonoje, kuris prilimpa prie avalynės, yra nešamas į automobilį ar namus, o pavasarį sukelia didelę kietųjų dalelių taršą“, – aiškina ekspertas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt