Naujienų srautas

Eismas2019.11.13 09:46

Tikimasi, kad Trumpas atidės iš Europos importuojamų transporto priemonių apmokestinimą

LRT.lt 2019.11.13 09:46

Su Baltųjų rūmų ketinimais susipažinę žmonės teigia, kad Vokietijos automobilių gamintojų pastangos derybose pabrėžti naujas investicijas neliko bevaisės. JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija gali atidėti sprendimą dėl mokesčių iš Europos importuojamoms transporto priemonėms įvedimo.

Šių metų gegužę prezidentas D. Trumpas davė sau laiko iki lapkričio vidurio nuspręsti, ar įvesti rinkliavas iš Europos Sąjungos (ES) importuojamiems automobiliams ir jų dalims. ES pagrasino atsakyti tuo pačiu, įvesdama mokesčius 39 mlrd. JAV dolerių vertės amerikietiškai produkcijai, jei prezidentas įgyvendintų savo ketinimus, praneša „Bloomberg“.

Vis dėlto, su prezidento planais susipažinusių žmonių teigimu, tikimasi, kad D. Trumpas terminą atidės. Tačiau pats prezidentas galutinio sprendimo kol kas nepriėmė.

Baltieji rūmai pirmadienį atsisakė pakomentuoti situaciją.

Šio mėnesio pradžioje duodamas interviu televizijai „Bloomberg TV“ Prekybos sekretorius Wilburas Rossas davė suprasti, kad tikėtina, jog terminas bus atidėtas.

„Tikimės, kad derybos su atskiromis bendrovėmis dėl jų kapitalo investavimo planų bus pakankamai vaisingos ir neprireiks visa apimtimi pritaikyti 232 skirsnio, gal netgi nereikės jo visiškai pritaikyti“, – kalbėjo W. Rossas, turėdamas omenyje nacionalinio saugumo tyrimą, atliekamą remiantis 1962 m. Prekybos įstatymo 232 skirsniu.

Praėjusią savaitę Europos Komisijos prezidentas Jeanas-Claude‘as Junckeris vokiečių laikraščiui „Suddeutsche Zeitung“ teigė, kad D. Trumpas mokesčių neįves. Anot Briuselyje įsikūrusios Europos Komisijos, bloko vykdomosios valdžios, 25 proc. dydžio JAV rinkliava, taikoma iš užsienio įvežamoms transporto priemonėms, 10 tūkst. eurų padidintų iš ES importuojamų automobilių kainą.

JAV tarifai europietiškiems automobiliams ir jų dalims reikštų transatlantinės įtampos augimą, nes ES automobilių pramonės eksportas į JAV rinką beveik 10 kartų viršija bloko plieno ir aliuminio eksporto apimtis kartu sudėjus. Todėl atsakomieji Europos mokesčiai būtų taikomi didesniam JAV į Europą eksportuojamų prekių kiekiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi