Eismas

2019.11.12 16:59

Apleistas automobilis – niekieno, tačiau patraukti negalima

Jonas Valaitis, „Vakarų ekspresas“2019.11.12 16:59

Nors apie apleistą, išdažytais langais ir aplamdytais šonais automobilį klaipėdiečiai valdininkams pranešė dar rudenį, šis ir toliau stovi gatvėje – su tokia situacija susidūrė uostamiesčio Rambyno gatvės gyventojai.

Regis, apleisti automobiliai tampa klaipėdiečių galvos skausmu. Visiškai suniokotų ir stovinčių aikštelėse automobilių ne tiek jau ir maža. Valdininkų teigimu, automobilių stovėjimo vietų mieste nuolat trūksta. Stovinčios nevažiuojančios apleistos mašinos tik pagilina šią problemą.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis yra sakęs, kad vien per savaitę sulaukiama pranešimų apie 20 neeksploatuojamų ir mieste paliktų automobilių.

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ dar šių metų rugsėjo pradžioje teiravosi Klaipėdos miesto savivaldybės atstovų apie šalia Rambyno gatvės 14 numeriu pažymėto namo stovėjusį automobilį. Apipaišyta ir sulamdyta transporto priemone valdininkai žadėjo pasirūpinti.

„Tas automobilis ten jau bent pusantrų metų tikrai stovi“, – vienoje „Facebook“ grupėje rašė klaipėdiečiai.

S. Valiulis anksčiau teigė, kad bus mėginama išsiaiškinti, kas yra transporto priemonės savininkas. Jei toks nustatomas, jam paprastai įteikiamas reikalavimas automobilį patraukti per 10 dienų.

„Pažiūrėsime, kaip viskas atrodo vietoje. Automobilis yra be valstybinių numerių. Pamėginsime atrasti variklio numerį. Jei pavyks, nustatysime savininką. Tačiau jeigu savininko rasti nepavyks, informaciją perduosime policijos pareigūnams, kurie vykdys tyrimą. Savininkui už tai gali grėsti atsakomybė“, – rugsėjo pradžioje pasakojo S. Valiulis.

Pirmadienio vakarą klaipėdiečiai socialiniuose tinkluose pasidalijo nuotrauka, kurioje užfiksuotas tas pats automobilis, tiesa, šiek tiek pastumtas į kitą vietą. Ar automobilį pagaliau pareigūnai ruošiasi patraukti?

Kai kurie Ramybės gatvės gyventojai socialiniuose tinkluose svarstė, kad apie neeksploatuojamą transporto priemonę reikia pranešti policijai.

„Apleistų automobilių klausimais reiktų kreiptis į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių“, – „Vakarų ekspresui“ teigė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.

Tačiau Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai teigia, kad pagrindo nutempti šį automobilį esą nėra. „Netrukdo eismui, rekonstrukcijos, kelio darbams, stovi kelkraštyje ir tiek. Tai - nemokama stovėjimo vieta“, – dėstė Kontrolės ir prevencijos poskyrio vyr. specialistas Karolis Gedutis.

Jis teigė, kad informacija buvo perduota policijai, jie nustatė automobilio kėbulo numerį, tačiau esą net nerado savininko.

„Nėra duomenų nei apie savininką, nei apie patį automobilį“, – kalbėjo jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt