Eismas

2019.11.11 10:18

Institucijos už 16,6 mln. eurų perka automobilius su gelbėjimo įranga

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.11.11 10:18

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ir Vidaus reikalų ministerija (VRM) už 16,6 mln. perka gelbėjimo modulius – automobilius su specialia įranga gelbėjimo darbams.

Šiuos modulius sudarys transporto priemonės su apsaugine apranga, kaukėmis, kvėpavimo organų apsaugos aparatais ir įvairia gesinimo ir gelbėjimo įranga, skirta įvairių ekstremalių situacijų, stichinių ir katastrofinių hidrologinių bei meteorologinių reiškinių padariniams likviduoti, pirmadienį pranešė PAGD.

Iš pradžių ketinama įsigyti 62 modulius.

„Procedūros buvo pradėtos jau prieš kurį laiką, pirkimui bus pasitelktos lėšos iš Europos Sąjungos fondų, šiame etape ketinama skirti 16,6 milijono eurų“, – pranešime teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Iš viso planuojama įsigyti 88 modulius, likusioms priemonėms bus ieškoma papildomų lėšų.

„Šiuo metu itin didelį dėmesį skiriame komplektacijai, kad automobiliuose atsirastų visos reikiamos priemonės nuo aprangos iki kaukių. Tikimės, kad procedūros neužtruks ir ugniagesiams bus pristatyti nauji automobiliai“, – sako ministrė.

Trūkstamų modulių kiekis ir jų aprūpinimas įranga įvertintas atsižvelgiant į priešgaisrinės saugos užtikrinimo standartuose nustatytus reikalavimus.

Artimiausiu metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pradės pirkimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.