Naujienų srautas

Eismas2019.11.10 18:53

Patarimai, kaip suvaldyti slystantį automobilį: sudėtinga net patyrusiesiems

Vairuotojas turi išlikti budrus ir įvertinti pašalą, lijundrą, viadukus ar miško provėžas – yra daugybė faktorių, į kuriuos dalyvaujant eisme būtina atkreipti dėmesį, LRT RADIJUI sako Kauno kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.

Viešosios įstaigos „Nemuno žiedo“ direktoriaus Arūno Samochino teigimu, nors Lietuvoje žiemos yra vis trumpesnės, neretai jos užklumpa vairuotojus nepasiruošusius. Todėl, anot jo, svarbu dar lapkritį pasitikrinti savo vairavimo įgūdžius. Tam pašnekovas siūlo savo vairavimo įgūdžius pagerinti specialiose slydimo pamokose.

„Net ir turint didesnę vairavimo patirtį sunku suvaldyti slystantį automobilį. [...] Tokiuose mokymuose naudojamas standartinis automobilis, kuriame sumontuota sistema, kai priekiniai ratai yra varomieji. [...]

Dažnam vairuotojui, net ir turinčiam ne vienerių metų vairavimo patirtį, netenka paslysti ir išmokti suvaldyti automobilį, o čia, iš esmės, tai imituojama visą laiką“, – aiškina A. Samochinas.

Jis atkreipia dėmesį, kad vienos mokymų sesijos nepakanka. „Mokymai skirti tam, kad žmogus nesutriktų ir žinotų, kas apskritai vyksta su automobiliu, tačiau visas mokymosi procesas yra kur kas ilgesnis“, – sako specialistas.

Kelio danga gali kardinaliai keistis kas 100 metrų

R. Kemzūra pripažįsta, kad žiemą eismo įvykių skaičius išauga, todėl ragina vairuotojus būti budresnius.

Jis sako, kad dažniausiai jauni žmonės, lėkdami ir taupydami laiką, užmiršta apie savo saugumą.

„Neįvertindami kelio dangos šie asmenys dažniausiai patenka į eismo įvykius. Patyrę vairuotojai žino, kad žiemą kelio danga gali kardinaliai keistis kas 100 metrų, todėl vairuotojas turi išlikti budrus ir įvertinti pašalą, lijundrą, viadukus ar miško provėžas. Yra daugybė faktorių, į kuriuos, dalyvaudami eisme, vairuotojai turi atkreipti dėmesį“, – akcentuoja policininkas.

A. Samochinas pabrėžia – vairuotojo saugumas priklauso nuo daugelio faktorių, tačiau visų svarbiausias yra jo vairavimo stilius.

„Viskas priklauso nuo pasirinktų padangų, automobilio techninės būklės, tačiau ir nuo žmogaus požiūrio. Žiemą viską reikia daryti gerokai atsargiau: vengti staigių judesių, stabdymo ar posūkių“, – aiškina A. Samochinas.

Eksperto aiškinimu, įvažiavus į apledėjusį kelio ruožą, jokiu būdu negalima staigiai stabdyti ar manevruoti – jeigu priekyje nėra kliūties, automobilį reikia lėtinti pamažu.

„Dažna klaida yra ta, kad įvažiavus į apledėjusį ruožą yra staigiai stabdoma ir manoma, kad tai padės išsigelbėti. [...] Mokymai ir padeda pamatyti, kaip automobilį veikia įvairūs manevrai, posūkiai ir pan.“, – teigia A. Samochinas.

Išsamiau – laidos „10–12“ įraše.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi