Naujienų srautas

Eismas2019.11.07 10:19

„Lietuvos geležinkeliai“ baigia vykdyti pirkimą dėl ruožo Plungė–Šateikiai

Valstybei priklausantys „Lietuvos geležinkeliai“ baigia vykdyti pirkimą dėl projekto „Antrojo kelio statyba ruože Plungė–Šateikiai projektavimo ir rangos darbai“. Numatoma sudaryti sutarties vertė siekia 46,7 mln. eurų be PVM.

Kaip pranešė grupė, geriausią pasiūlymą pateikė „Kauno tiltai“, o antrąjį geriausiąjį pasiūlymą – jungtinės veiklos partneriai „Hidrostatyba“, „Leonhard Weiss RTE“ ir „A.C.B.“

„Vienas svarbiausių šio projekto tikslų yra užtikrinti strateginio IXB koridoriaus, kuris jungia Vilnių su pagrindiniu Lietuvos krovinių ir logistikos centru Klaipėdos jūrų uostu, ruožo pralaidumą ir greičio didinimą“, – pranešime sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, Geležinkelių infrastruktūros direkcijos vadovas Karolis Sankovskis.

Pirkimo sutartis su laimėtoju, anot pranešimo, bus sudaryta artimiausiu metu, bet ne anksčiau nei pasibaigs dešimties kalendorinių dienų pirkimo sutarties sudarymo atidėjimo terminas.

Kaip teigia „Lietuvos geležinkeliai“, baigus darbus bus išplėstos tinklo eksploatavimo galimybės ir sudarytos esminės prielaidos užtikrinti šalies verslo poreikius intensyvinti krovinių bei keleivių pervežimus.

Antrojo kelio statybos ruože Plungė–Šateikiai projektu numatoma rekonstruoti 13,9 km esamo geležinkelio kelio, pastatyti 13,9 km naujo geležinkelio kelio, rekonstruoti esamus tiltus ir pralaidas, iešmus, pervažas, įrengti triukšmo slopinimo sienutes, rekonstruoti esamas elektros, signalizacijos ir ryšių sistemas, įrengti tvoras, lietaus bei drenažo sistemas, pertvarkyti esamas Plungės ir Šateikių geležinkelio stotis, pailginant pagrindinių bei atvykimo ir išvykimo kelių naudingą ilgį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi