Naujienų srautas

Eismas2019.11.10 08:06

Prancūzijos miesto gatvėse važinės ne tik automobiliai: Kalė įsigijo važiuojantį drakoną

Šiaurės Prancūzijos uostas Kalė garsėja kaip vienas pagrindinių keleivių ir krovinių tranzito į Britų salas punktų, bet nuo šiol šis miestas turės ir savo drakoną – įspūdingo dydžio mechaninį, ugnimi alsuojantį padarą.

Rengdama miesto dienas, Kalė merija nusprendė pasikviesti garsiuosius prancūziškų mechaninių padarų kūrėjus iš Nanto.

Būtent jų meno artelė išgarsėjo sukūrusi milžinišką mechaninį vorą ir kitus panašius padarus. Bet Kalė valdžia pagalvojo, kad geriau bus įsigyti savo monstrą ir užsakė Drakoną. Menininkų ir inžinierių komanda iš Nanto, pasivadinusi „La Machine“, užsakymą įvykdė.

„Drakoną užsakė Kalė žmonės. Dabar tai jų mašina, šaunu, kad ji ir liks mieste. Daug žmonių dėkoja man už šį nuotykį, o aš dėkoju jiems už tokias padėkas, nes, be abejo, be miesto piliečių paramos to nebūtume padarę. Manau, šis projektas – gera pradžia“, – teigia „La Machine“ įkūrėjas Francois Delaroziere.

Žinios. Šiaurės Prancūzijos uostas Kalė įsigijo drakoną: mieste vaikščioja įspūdingo dydžio mechaninis, ugnimi alsuojantis padaras

Drakonas yra 10 metrų aukščio ir net 25 metrų ilgio. Be abejo, jis spjaudo ugnimi, bet tam, kad viešose vietose būtų užtikrinta priešgaisrinė sauga, jis gali spjaudyti ir vandeniu.

„Atrodo gerai, nes drakonas didelis, spjaudo ugnimi, dūmais, kartais net vandeniu – tai tikrai šaunu“, – pasakoja Kalė gyventojas.

„Tai pati įspūdingiausia mašina, kokią tik esu matęs gyvenime. Aš vietinis ir ši mašina tikrai gerokai įspūdingesnė už visas kitas, kurias mačiau“, – aiškina kitas miesto gyventojas.

Kalė drakono kūrėjai dabar turės perduoti miesto merijos atstovams ir instrukcijas, kaip šį padarą valdyti, nes visas įspūdingas meno ir technikos kūrinys iš tikrųjų yra milžiniškas žmonių valdomas mechanizmas.

Be abejo, ateityje galbūt jį galės valdyti kompiuteris, tada Kalė turės beveik tikrą mechaninį drakoną.

Žinios. Šiaurės Prancūzijos uostas Kalė įsigijo drakoną: mieste vaikščioja įspūdingo dydžio mechaninis, ugnimi alsuojantis padaras
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi