Eismas

2019.11.02 14:52

Kas greitesnis, tas gudresnis: taršos mokesčio vengiantys vairuotojai suskubo keisti automobilius

Vesta Tizenhauzienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2019.11.02 14:52

Vairuotojai, nelaukdami, kol valdžia įves taršos mokestį, suskubo pasikeisti savo automobilius. Pardavėjai sako šiomis dienomis sulaukiantys kur kas daugiau pirkėjų nei įprastai. Tiesa, prekybininkai neslepia, jei mokestis bus įvestas, jų verslas veikiausiai persikels už Lietuvos ribų arba teks kelti kainas.

Panevėžio automobilių turguje pastarosiomis dienomis jaučiamas didesnis sujudimas nei anksčiau. Čia užsuka vis daugiau vairuotojų, kurie nori įsigyti automobilį. Pirkėjai baiminasi, kad vėliau teks piniginę atverti plačiau.

„Ir benzininį automobilį perkantiems tas mokestis gali būti didesnis negu dyzelinio, tai kažkaip einu ir žiūriu tuos variklius, tuos mašiniukus, dar galvojam, dar turim kokius du mėnesius ir sprendžiame, kas čia bus toliau“, – sakė automobilio ieškantis Vidmantas

Pardavėjai sako, kad žmonės taršius automobilius perka ne todėl, kad jiems nerūpi aplinka, o todėl, kad naujesnių, mažiau taršių dauguma paprasčiausiai neįperka.

„Kas planavo pirkti kitais metais, sakykim, pavasarį, tai stengiasi dabar nusipirkti tą automobilį. Klausinėja apie tas taršos normas ir aš pats dabar prieš pirkdamas automobilį pasižiūriu, kokia ta taršos norma, kad ateityje žinoti visas tas žirkles“, – teigė automobilių pardavėjas Tomas Domkus.

Pasak pardavėjų, maži silpni automobiliai brangs, nes bus patrauklūs dėl mažesnio taršos mokesčio, o galingesni irgi brangs, nes pirkėjas dėl galimo mokesčio reikalaus nuolaidos, o pardavėjas savo pelnu vargu, ar norės dalintis.

„Turės žmogus atrasti papildomai 400–500 eurų, tai arba mes turėsim kainą nuleist, arba mašinos brangs. Iš niekur tie pinigai neatsiras“, – komentavo automobiliais prekiaujantis Antanas Staškevičius.

„Iš dešimt septynis automobilius parduodu Latvijoje, tai man labai niekas nesikeis, kituose miestuose gal vėl kitaip“, – pridūrė Tomas Domkus.

Kol kas nuo kitų metų žadėtas automobilių taršos mokestis pristabdytas. Tačiau valdantieji planuoja jį įvesti, pakeitus anksčiau siūlytas nuostatas, kaip ir kam mokestį taikyti.

Panorama. Kas greitesnis, tas gudresnis: taršos mokesčio vengiantys vairuotojai suskubo keisti automobilius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.