Eismas

2019.10.31 15:34

Elektrinių paspirtukų nuoma Lietuvoje: kai kurie sezono dar nebaigia ir kalba apie plėtrą

Indrė Kiršaitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.10.31 15:34

„Per šį sezoną Lietuvoje elektriniais paspirtukais pasinaudojo beveik 100 tūkst. vartotojų. Iš viso buvo atlikta per 350 tūkst. kelionių“, – LRT RADIJUI sako elektrinių paspirtukų, dviračių bei automobilių nuomos paslaugų įmonės vadovas Lukas Yla.

Besibaigiant elektrinių paspirtukų sezonui, šias transporto priemones nuomojančios įmonės sako, kad jis buvo itin sėkmingas. Ateityje paspirtukų nuomos tinklą planuojama plėsti.

Elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugą teikiančios įmonės „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius sako, kad išsinuomoti paspirtuką bus galima tol, kol leis oro sąlygos. „Sezonas buvo puikus visose Baltijos šalyse. Kol yra poreikis, kol žmonės jais naudojasi, kol važiavimo sąlygos yra priimtinos, tol jie bus gatvėse“, – sako A. Pacevičius.

Gerais rezultatais džiaugiasi ir prieš dvi savaites paspirtukų nuomos sezoną užbaigęs „CityBee“ vadovas Lukas Yla. „Per šį sezoną Lietuvoje elektriniais paspirtukais pasinaudojo beveik 100 tūkst. vartotojų. Iš viso buvo atlikta per 350 tūkst. kelionių“, – paspirtukų nuomos verslo rezultatus pristato L. Yla.

Europoje kilus diskusijoms dėl su paspirtukais siejamų įvykių, pašnekovai sako, kad norint užtikrinti saugumą, būtinas didesnis paspirtukininkų švietimas ir geresnė kelių infrastruktūra.

Naują paspirtukų sezoną planuojama pradėti ankstyvą pavasarį su galingesniais paspirtukais ir didesniu jų kiekiu įvairiuose miestuose.

Parengė Vismantas Žuklevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt