Eismas

2019.10.30 12:53

„Tesla Model 3“ gavo patvirtinimą, kad gali būti Niujorko taksi automobiliu

LRT.lt2019.10.30 12:53

Niujorke (JAV), kitaip nei daugelyje kitų pasaulio miestų, galioja tvarka, kad taksi automobiliai negali būti bet kokie. Miesto valdžia yra sudariusi konkrečių modelių, kurie gali būti naudojami kaip „didžiojo obuolio“ gyventojų ir miesto svečių taksi automobiliai, sąrašą, o „Tesla Model 3“ tapo pirmuoju į šį sąrašą patekusiu elektromobiliu, praneša „electrek.com“.

Geltonieji taksi automobiliai yra tapę tam tikru Niujorko miesto simboliu. Niekada nemiegančiame mieste tai itin populiari susisiekimo priemonė, nes miesto gyventojams ir svečiams nereikia rūpintis, kur palikti savo automobilį, ypač šiame mieste, kuriame tai yra didelis iššūkis.

Šiuo metu Niujorko miesto taksi ir limuzinų komisija yra patvirtinusi beveik 40 skirtingų automobilių modelių, kurie gali būti naudojami kaip taksi automobiliai. Daugiausia tai vidaus degimo variklius arba hibridines pavaras turintys modeliai.

Pavyzdžiui, daugiausia reikalavimų atitinkančių modelių siūlo „Toyota“, net 15. Dar penkis siūlo „Ford“, po tris „Chevrolet“ ir „Nissan“. Tačiau visi jie arba hibridai, arba turi įprastus variklius. O štai į sąrašą neseniai įtrauktas „Tesla Model 3“ yra pirmasis ir kol kas vienintelis elektromobilis.

Tai, kad elektromobiliai vis dažniau tampa taksi paslaugas teikiančių įmonių pasirinkimu, nestebina, ypač europiečių. Pavyzdžiui, elektra varomų taksi daugėja Nyderlanduose, Švedijoje ir Norvegijoje. Vienu geriausių pavyzdžių galėtų būti Amsterdamas, kuriame važinėja daugiau nei 100 „Tesla“ taksi elektromobilių, o neseniai jų dar padaugėjo.

Pagal „electrek.com“ parengė Vytenis Kudarauskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt