Eismas

2019.11.02 12:21

Žiema jau čia pat: ekspertas pataria, kaip paruošti automobilį šaltajam sezonui

Saulenė Pečiulytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2019.11.02 12:21

Lapkritis – pats padangų keitimo įkarštis, tačiau artėjant šaltajam sezonui neužtenka tik jas permontuoti. Autoserviso direktorius Rimvydas Vaštakas LRT RADIJUI pasakoja, kad, nors padangų keitimas yra svarbiausia automobilio paruošimo žiemai dalis, svarbu atkreipti dėmesį ir į kitas būtiniausios automobilių priežiūros procedūras.

„Norint paruošti automobilį žiemai būtina pasikeisti vasarines padangas į žiemines. Taip pat svarbu patikrinti aušinimo skystį, ar jis atlaikytų 25–30 ar net 35 laipsnių šaltį. Vertėtų patikrinti ir valytuvus, ar jie tinkamai valo. Geriausia rudenį ir žiemą juos pakeisti naujais. Taip pat patikrinti stabdžių skystį“, – atkreipia dėmesį R. Vaštakas.

Auto serviso direktorius taip pat pabrėžia, jog labai svarbu įsitikinti, kad langų skystis neužšals esant minusinei temperatūrai. Taip pat svarbu padengti automobilį antikorozine danga.

„Kitas dalykas yra langų apipurškimo skystis. Paprastai vasarą naudojamas vasarinis langų skystis, tačiau staiga atšalus jis gali užsalti ir jums teks ieškoti šilto garažo, kad jį atšildytumėte. Blogiausiu atveju jis netgi gali sugadinti bakelį, į kurį yra įpiltas.

Dar vienas dalykas, kurį galima padaryti, yra antikorozinis pasiruošimas. Žiemos laikotarpiu keliai barstomi druska, kuri neigiamai veikia automobilio metalines dalis, todėl kėbulą paruošti antikoroziniu tepalu tikrai būtų naudinga.

Žinoma, reikėtų pasitikrinti automobilio techninį stovį, stabdžių kaladėlės, diskus, ar viskas atitinka reikiamas normas ir tada galėsite važinėti visą žiemą“, – tikina specialistas.

Rimvydas Vaštakas sako, kad susitvarkyti automobilį reikia dar iki pirmųjų šalnų.

„Reikėjo susigriebti jau prieš savaitę, nes dabar laiko yra tik iki lapkričio 10 dienos. Minusinę temperatūrą žada jau šią savaitę, todėl, ypač tiems, kurie važinėja tamsiu paros metu arba anksti ryte, šaltukas gali paveikti ir kelio dangą. Jeigu tokiu atveju vairuotojas važiuos ne su žieminėmis padangomis, įstums save į rizikingą situaciją“, – perspėja auto serviso direktorius.

LRT RADIJO pašnekovas pataria atkreipti dėmesį ir į automobilių durų gumas.

„Kai prasideda šalčiai, šalnos su drėgmė, dažnai atsitinka ir taip, kad prišąla durų gumos prie kėbulo, todėl reikėtų jas patepti specialiu tepalu. Toks tepalas padeda neprilipti gumoms prie statramsčių.

Ne visiems automobiliai taip atsitinka – normaliai eksploatuojamiems beveik niekada taip nebūna, tačiau yra turinčiųjų tokios patirties. Tai reikėtų daryti kiek anksčiau, dar spalio mėnesį, kai nėra šalnų“, – komentuoja R. Vaštakas.

Nors autoservisuose eilės šiomis dienomis jau daug ilgesnės, turint galimybę neprošal patikrinti ir bendrą techninę automobilio stovį tam, kad žiemos metas būtų ramesnis.