Naujienų srautas

Eismas2019.10.29 15:52

Lenkija planuoja „spūsčių mokestį“ didiesiems prekybos centrams

ELTA 2019.10.29 15:52

Lenkijos vyriausybė planuoja įvesti „spūsčių mokestį“ didiesiems prekybos centrams, baldų ir kitoms didelio ploto parduotuvėms. Mokestis bus apskaičiuojamas ne pagal jų apyvartą, antradienį stočiai „Radio Zet“ sakė verslo ir technologijų ministrė Jadwiga Emilewicz. Čia svarbiausią vaidmenį vaidins sunkumai, kuriuos sukelia transporto srautai aplink šias parduotuves miestuose.

„Dėl padidėjusių spūsčių didėja išlaidos gatvių tiesimui. Yra formulė, algoritmas, kuris gali būti taikomas parduotuvėms“, – kalbėjo ministrė.

J. Emilewicz teigimu, jei vyriausybės formavimas vyks sklandžiai, šis mokestis gali būti įvestas jau kitų metų pradžioje. Per parlamento rinkimus spalio 13-ąją vėl absoliučią daugumą laimėjo valdančioji dešiniųjų Teisės ir teisingumo partija (PiS).

Tai yra jau antras dešiniųjų mėginimas labiau apmokestinti dideles parduotuves, kurios dažniausiai priklauso užsienio prekybos tinklams. 2016-aisiais Lenkijos parlamentas priėmė įstatymą, apmokestinantį prekybos centrų apyvartą.

Tačiau Europos Komisija pareiškė, kad tai nesuderinama su ES teise. Toks įstatymas esą pažiedžia lygybės principą ir prilygsta valstybės paramai mažoms parduotuvėms. Tada įstatymo taikymas buvo sustabdytas, dabar vyksta procesas Europos Teisingumo Teisme.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi