Eismas

2019.10.26 12:30

Iš sostinės kiemų nuo birželio išvežta 80 bešeimininkių automobilių

Iš sostinės kiemų nuo birželio išvežta 80 bešeimininkių automobilių, teigia viešąją tvarką mieste kuruojantis administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.

„80 automobilių mes iškėlėme, bet dar didesnį skaičių žmonės susitvarkė patys. Apie 130 automobilių po mūsų įspėjimo žmonės patys susitvarkė – ar į laužus išvežė, ar kur, mes nežinome, bet jų jau nebeliko“, – BNS sakė A. Bužinskas.

„Tas išvežimas duoda ne tik tiesioginę naudą, bet ir paskatina žmones patiems sutvarkyti tuos netvarkingus automobilius“, – pridūrė jis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas džiaugiasi vilniečių aktyvumu, pranešant apie nenaudojamus, apleistus automobilius.

„Dirbame pagal planą, kaip ir tikėjomės. Galima pasidžiaugti, kad žmonės pakankamai aktyviai apie tuos automobilius praneša. Bet kokiu atveju tų automobilių mieste yra daugiau ir jeigu vilniečiai apie juos nepraneša, juos mums aptikti yra gerokai sunkiau“, – teigė savivaldybės atstovas.

Jis taip pat teigė, kad norą susigrąžinti išvežtus automobilius pareiškė šeši žmonės – keturiems iš jų automobiliai grąžinti, dėl dviejų dar vyksta procedūros.

„Išvežtos mašinos saugomos išpirktoje aikštelėje. Greičiausiai mes jas utilizuosime. Yra atvejų, kai automobilius išvežėme ir gyventojai kreipėsi, kad tai jų transporto priemonės, tai prasideda procedūros. Tada jau gyventojai tuos išvežimo kaštus turėtų padengt“, – sakė A. Bužinskas.

Į bešeimininkių automobilių sąrašą iš viso buvo įtraukti 227 automobiliai. Jų išvežimo akcija prasidėjo birželį, kai vieną pirmųjų tokių automobilių sostinės savivaldybė nutempė iš Paribio gatvės Žvėryno mikrorajone.

Anksčiau skelbta, kad vieno automobilio nutempimo kaina – apie 47 eurus.