Eismas

2019.10.23 16:21

Karbauskis žada, kad automobilių taršos mokestis keisis: radome sprendimą, kurį visuomenė pasitiks normaliai

mokestį reikėtų mokėti tik vieną kartą
Vytenis Kudarauskas, LRT.lt2019.10.23 16:21

Po to, kai antradienį Seime Aplinkos ministerijai taisyti buvo grąžintas automobilio taršos mokesčio planas, pasigirdo pirmosios užuominos, kaip jis gali pasikeisti. Apie tai prabilo „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Po šiandien vykusio Vyriausybės pasitarimo premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad automobilių taršos mokesčio atsiradimas Lietuvoje yra neišvengiamas.

„Kas susiję su transporto tarša, tai yra neišvengiama. Nepadarysime žingsnio dabar, kita Vyriausybė tikriausiai turės galvoti, kaip išvengti didelių finansinių sankcijų, jei mums nepavyks bent 9 proc. sumažinti CO2 emisijų, koks ir yra Lietuvos įsipareigojimas“, – sakė S. Skvernelis.

Apie taršos mokestį užsiminė ir Ramūnas Karbauskis, kuris po koalicinės tarybos posėdžio teigė, kad antradienį Seime taisyti grąžinti projektai bus pakeisti taip, kad tenkintų Seimo daugumą, ir užsiminė, kokia kryptimi galėtų būti tobulinamas vienas iš daugiausiai kritikos sulaukusių Aplinkos ministerijos paruoštas automobilių taršos mokestis.

„Šiandien kalbėjome, kad jis gali būti modifikuojamas į pirmo automobilio registracijos variantą. Tokiu būdu būtų „nuimtos“ diskusijos apie tai, kad tie automobiliai, kurie jau yra parke ir būtų perduodami, už juos mokestis būtų mokamas dar kartą.

Galėtume konstatuoti, kad radome sprendimą, kuris visuomenės būtų pasitiktas normaliai ir niekas nebebūtų gąsdinamas, kad seni automobiliai įstrigs Lietuvoje“, – teigė R. Karbauskis.

Tai reiškia, kad jei būtų priimtas toks siūlymas, už automobilio taršą reikėtų mokėti tik pirmą kartą jį registruojant Lietuvoje. Vėliau, jei automobilis būtų perparduodamas, naujasis savininkas mokesčio mokėti neturėtų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt