Eismas

2019.10.24 09:40

Vokietijoje nepritarta siūlymui šalies greitkeliuose įvesti greičio ribojimus

LRT.lt2019.10.24 09:40

Vokietijos žaliųjų partijos pateiktas siūlymas šalies greitkeliuose riboti automobilių greitį palaikymo nesulaukė. Nors siūlymo teikėjai tikino, kad tai pagerintų eismo saugumą ir sumažintų taršą, oponentai tikino, kad toks siūlymas neturi prasmės, praneša „dw.com“.

Balsavime dėl žaliųjų partijos pateikto pasiūlymo įvesti greičio ribojimus suskaičiuotas 631 balsas, iš kurių 498 buvo „prieš“.

„Jūs ginate užvakarykštę (pasenusią) transporto politiką“, – transporto ministrui Andreasui Scheueriui pareiškė žaliųjų partijos narys ir Transporto komiteto pirmininkas Cemas Ozdemiras.

Opozicijoje esančios žaliųjų partijos pasiūlymas sukėlė aršias diskusijas Vokietijoje, kuri žinoma dėl savo greitkelių tinklo. Žaliųjų įstatymų leidėjas Antonas Hofreiteris teigė, kad greičio ribojimai buvo numatyti jau seniai ir padėtų išvengti mirtinų avarijų, sumažintų vairuotojų išlaidas ir triukšmo taršą bei į aplinką išmetamų teršalų kiekį.

„Tie, kurie nori padaryti greitkelius saugesnius, o transporto srautą sklandesnį, privalo atsisakyti neribojamo greičio“, – A. Hofreiteris pareiškė Vokietijos naujienų agentūrai „dpa“.

Federalinė vyriausybė, kanclerės Angelos Merkel konservatyvaus CDU (Krikščionių demokratų sąjunga) ir CSU (Krikščionių socialinė sąjunga) bloko ir SPD (Socialdemokratų partija) koalicija, per sausio mėnesį vykusias derybas, kaip apriboti išmetamą teršalų kiekį, atmetė siūlymą įvesti greičio ribojimus greitkeliuose, o Vokietijos Aplinkos ministerija teigė, kad tokia priemonė neprisidėtų prie ženklaus išmetamo teršalų kiekio sumažinimo.

Vokietijos transporto ministras A. Scheueris taip pat yra sakęs, kad toks siūlymas „prasilenkia su sveiku protu“.

Vokietija yra vienintelė Europos šalis, kurios greitkeliuose nėra greičio ribojimų. Išimtys taikomos tik tam tikrose atkarpose ir vietose, kur vyksta kelio remonto darbai.

O štai Vokietijos kaimyninėse šalyse Austrijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Danijoje ir Nyderlanduose greitkeliuose greitis ribojamas iki 130 km/val., Šveicarijoje ir Belgijoje iki 120 km/val.

Pagal „dw.com“ parengė Vytenis Kudarauskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.