Eismas

2019.10.15 12:19

„Volkswagen“ atideda sprendimą dėl naujos gamyklos Turkijoje po pradėtos invazijos į Siriją

ELTA2019.10.15 12:19

Vokietijos autopramonės milžinė „Volkswagen“ atideda sprendimą dėl naujos automobilių gamyklos statybos netoli vakarų Turkijos miesto Izmiro, nes šalis pradėjo karinę operaciją Sirijos šiaurėje, paskelbė „Volkswagen“ atstovas.

„Sprendimas dėl naujos gamyklos buvo atidėtas „Volkswagen“ valdybos“, – pranešė bendrovės atstovas, pridūręs, kad „Volkswagen“ atidžiai stebi situaciją ir yra sunerimusi dėl dabartinių įvykių.

Turkija praeitą trečiadienį pradėjo invaziją į Sirijos šiaurės rytus, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė apie JAV karių patraukimą nuo Turkijos ir Sirijos pasienio.

Ankaros teigimu, karinė operacija nukreiptas prieš „Islamo valstybės“ (IS) ekstremistus ir kurdus, kuriuos turkai vadina teroristais. Tarptautinė bendruomenė pasmerkė pradėtą operaciją ir jau įvedė sankcijas Turkijai.

Prieš pat prasidedant Turkijos kariuomenės puolimui, „Volkswagen“ ir Turkijos atstovai buvo beveik baigę derėtis dėl naujos automobilių gamyklos. Turkiją „Volkswagen“ buvo pasirinkusi kaip tinkamą vietą naujai gamyklai.

„Automotive News Europe“ duomenimis, Turkijos gamykloje svarstyta gaminti „Volkswagen Passat“ ir „Skoda Superb“. Tokių automobilių iš gamyklos kasmet turėjo išriedėti per 300 tūkst.

Be Turkijos „Volkswagen“ taip pat svarstė statyti gamyklą Bulgarijoje, Serbijoje, Rumunijoje ir Šiaurės Afrikos šalyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt