Eismas

2019.10.11 11:36

Per parą keliuose nukentėjus 18 žmonių, policija dalijasi saugaus eismo patarimais

LRT.lt2019.10.11 11:36

Vakar keliuose įvykusiuose eismo įvykiuose buvo sužeista 18 žmonių, tarp nukentėjusiųjų daugiausia buvo pėsčiųjų, 8 žmonės, savo cialialinio tinklo paskyroje praneša Lietuvos policija.

Dalis eismo įvykių įvyko dėl pėstiesiems nustatytos pareigos tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui segėti atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes, kita dalis eismo įvykių įvyko dėl vairuotojų pareigų pėstiesiems nesilaikymo, nepraleidžiant žmonių, einančių per pėsčiųjų perėjas.

Tamsiuoju paros metu, lyjant ar sningant, vairuotojui pastebėti pėsčiąjį ar dviratį vairuojantį asmenį yra labai sunku. Svarbu, kad šie eismo dalyviai papildomą dėmesį skirtų savo matomumui kelyje, segėtų kitiems eismo dalyviams matomus atšvaitus, dėvėtų ryškiaspalvius rūbus (liemenes, diržus), su šviesą atspindinčiais elementais, pasirūpintų šviečiančiais žibintais (žibintuvėliais).

• Vairuotojai turėtų ypatingų atsargumo priemonių imtis vietose, kur į kelią gali įžengti pėstieji. Artėdami prie pėsčiųjų perėjos, vairuotojai privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į perėją įžengusį, žengiantį arba stovintį ir laukiantį galimybės įžengti pėsčiąjį.

• Vairuotojams būtina imtis papildomų atsargumo priemonių tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui arba tais atvejais, kai pėsčiųjų perėja iš vairuotojo vietos nėra gerai apžvelgiama, ir įsitikinti, kad pėsčiųjų perėjoje nėra pėsčiųjų, kuriuos turėtų praleisti.

• Policija akcentuoja abipusę vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio atsakomybę dėl saugaus dalyvavimo eisme ir pabrėžia, kad vairuotojai turi laikytis jiems privalomų reikalavimų pėsčiųjų atžvilgiu, o pėstieji turi vykdyti jiems nustatytas pareigas.

Kelyje kiekvienas tam tikru momentu yra pėsčiasis. Gerbkime ir saugokime vieni kitus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.