Naujienų srautas

Eismas2019.10.01 16:26

Nausėda: jei Seimas siūlymo mažinti lengvatas dyzelinui nepalaikys, yra planas B

Benas Brunalas, ELTA 2019.10.01 16:26

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad nuo jo pasiūlymo dalį sumos, skirtos pensininkų skurdui mažinti, paimti apkarpant lengvatas ūkininkų naudojamam dyzelinui, Seime kol kas nėra iš principo atsitraukta. Visgi, teigia jis, jei taip nutiktų – yra ir atsarginis planas.

„Niekas nėra atšaukta, siūlomos kitokios formos dyzelino lengvatos mažinimui, einant per suvartojimo normas. Kol kas niekas nieko neatšaukė“, – Eltai sakė G. Nausėda.

Vis dėlto paklaustas, ar prezidentūroje yra svarstomi kiti šaltiniai, būtini surinkti 100 mln. eurų, jei Seime siūlymas dėl lengvatų mažinimo dyzelinui nepavyks, G. Nausėda sakė, kad atsarginis variantas yra.

„(Atsarginį planą. – ELTA) turiu, bet šiuo metu jo neskelbsiu, nes planas A privalo būti įgyvendintas“, – kalbėjo prezidentas.

ELTA primena, kad rugsėjo pradžioje G. Nausėda pateikė pasiūlymus Seimui dėl papildomų lėšų, skiriamų socialinei apsaugai. Prezidentas siūlo reikalingas lėšas surinkti mažinant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui, labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas bei lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą.

Prezidento pasiūlymą dėl lengvatų dyzelinui mažinimo valdantieji įvertino ganėtinai skeptiškai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi