Eismas

2019.09.24 18:07

Seime – siūlymas pavėžėjams: jei norite grynųjų, įsirenkite taksometrus arba kasos aparatus

LRT.lt2019.09.24 18:07

Siūlymas uždrausti su pavėžėjais už paslaugas atsiskaityti grynaisiais Seime nebuvo priimtas palankiai. Tačiau Seimo narys Jurgis Razma teikia dar vieną siūlymą, kuris turėtų sumažinti šešėlį pavėžėjimo rinkoje.

Nors pripažįstama, kad pavėžėjimo paslaugų sektorius yra vienas rizikingiausių šešėlinės ekonomikos atžvilgiu, tačiau Seime svarstant siūlymą uždrausti su pavėžėjais atsiskaitymą grynaisiais pinigais, buvo nuspręsta tokio ribojimo neįvesti, nes tai būtų vienintelė verslo sritis, kurioje draudžiami tokie atsiskaitymai.

Tačiau J. Razma teikia kitą pasiūlymą, kuris leidžia klientams su pavėžėjais atsiskaityti grynaisiais, bet tuo pačiu gali tapti priemone šešėliui mažinti. Seimo narys siūlo, kad už paslaugas grynuosius pinigus norintys priimti pavėžėjai, savo automobiliuose turėtų įsirengti taksometrus arba kasos aparatus.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu pavežėjimo sektoriuje grynųjų pinigų priėmimo kvitai nėra spausdinami, siūlau numatyti, kad pavežėjai, kurie pasirenka priimti atsiskaitymus grynaisiais pinigais, privalo (pasirinktinai) turėti arba kasos aparatą, arba taksometrą, atitinkamai papildant įstatymo projekto 82 straipsnį 18 dalimi:

18. Vežėjas, vykdantis keleivių vežimo už atlygį veiklas, pasirenkantis priimti atsiskaitymus grynaisiais pinigais, automobilyje turi įrengti taksometrą ir/arba kasos aparatą.“, – rašoma J. Razmos pasiūlyme.

Kaip vienas iš argumentų, kodėl tokios priemonės reikalingos yra tas, kad šiuo metu kelionės kaina nustatoma naudojant nesertifikuotus įrenginius.

Šešėliui palanki terpė sudaryta ir pavežėjimo sektoriuje, nes šiuo metu kelionės kaina pavežėjų automobiliuose nustatoma per nesertifikuotus, metrologiškai nepatikrintus įrenginius ir programėles, kuriomis nesąžiningi vairuotojai gali manipuliuoti“, – teigiama siūlyme.

Dėl šio siūlymo ir viso pakeitimų paketo Seimas turėtų balsuoti ketvirtadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.