Eismas

2019.09.22 09:23

Vilniečiai išriedės į naktinio miesto gatves – įspėja apie eismo pokyčius

ELTA2019.09.22 09:23

Sekmadienį dėl sostinėje vyksiančio „Vilniaus naktinio riedėjimo“ renginio laikinai bus draudžiamas transporto eismas Gedimino prospekto dalyje nuo Jogailos iki A. Stulginskio gatvės. Transporto eismas bus ribojamas nuo 16 iki 22 val.

Vilniuje vyksiantis renginys organizuojamas dienos be automobilio proga. Organizatoriai ragina prisijungti prie judumo savaitės ir pasakyti automobiliui „atleisk!“, o savo kelionėms mieste rinktis dviratį, paspirtuką, riedlentę ar rekordiškai atsinaujinantį viešąjį transportą, eiti pėsčiomis ar išbandyti kitą darnų judėjimo būdą. Riedėti po vakarinį Vilnių kviečiama su draugais, šeimos nariais ar bendradarbiais.

Tai jau bus antrasis masinis riedėjimas šiais metais Vilniuje, startas numatytas nuo „Sportland G20“ parduotuvės Gedimino prospekte. Maršruto ilgis – 15 km.

Šių metų Europos judumo savaitės tikslas, kaip rašo portalas sveikasmiestas.lt, yra atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai. Vaikščiojimas ir važiavimas dviračiu padeda išlaikyti sveiką širdį ir kūną.

Tyrimai rodo, kad dviratininkai vidutiniškai gyvena dvejais metais ilgiau nei juo nevažinėjantys, o 25 minutės pėsčiomis per dieną gali prailginti gyvenimą net iki septynerių metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt