Naujienų srautas

Eismas2019.09.20 20:13

Mokslininkai teigia: klausydami ritmingos muzikos, labiau rizikuojate patekti į eismo įvykį

LRT.lt 2019.09.20 20:13

Tyrimai atskleidė, kad muzika su dideliu ritmo dūžių per minutę skaičiumi daro neigiamą poveikį vairuotojui ir gali priversti daryti klaidas.

Kaip rašo „autoexpress.co.uk“, Pietų Kinijos technologijų universiteto tyrėjai atliko eksperimentą, kuris parodė, kad muzika, kurios tempas yra didesnis nei 120 dūžių per minutę, gali daryti neigiamą įtaką vairuotojui ir jo sprendimams.

Tyrimo dalyviai naudojosi vairavimo treniruokliu, kur per 20 minučių trukmės seansą važiuodavo šešių juostų greitkeliu klausydami vieno žanro muziką arba jos visiškai negirdėdami.

Per 20 minučių vairavimo seansą vairuotojai važiavimo juostą keitė vidutiniškai 70 kartų. Tačiau, grojant greitai roko muzikai, tokių manevrų skaičius padidėjo iki 140. Taip pat šis muzikos žanras skatino važiuoti didesniu greičiu.

2000-aisiais „Green Day“ sukurta daina „American Idiot“, kurios tempas siekia 189 dūžius per minutę, buvo pripažinta pavojingiausia daina vairuojant. Į sąrašą pateko ir „The Killers“ atliekama daina „Mr. Brightside“, „The Chainsmokers“ kūrinys „Don‘t let me down“ ir Miley Cyrus „Party in the USA“.

O mažiausiai pavojinga daina vairuojant pripažinta „Led Zeppelin – Stairway to heaven“. Šio klasikinio roko kūrinio tempas siekia vos 63 dūžius per minutę. Tarp mažiausiai pavojingų kūrinių pateko ir „Red Hot Chilli Peppers“ daina „Under the Bridge“, Drake`o „God‘s plan“ ir „Khalid – Location“.

Pietų Kinijos technologijų universiteto tyrėjas Qiang Zeng pastebėjo, kad šio tyrimo išvados galėtų padėti tobulinti vairavimo mokymo procesus, ypač vairavimo instruktoriams. Taip pat jos galėtų padėti sumažinti vairuotojų blaškymosi riziką.

Pagal „autoexpress.co.uk“ parengė Vytenis Kudarauskas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi