Naujienų srautas

Eismas2019.09.20 14:34

Prancūzijoje naikinama prievolė vairuotojams vežiotis nuosavus alkotesterių rinkinius

LRT.lt 2019.09.20 14:34

Pasikeitus įstatymams, Prancūzijoje bus panaikintas reikalavimas visiems šioje šalyje važiuojantiems vairuotojams vežiotis nuosavus alkotesterių rinkinius, praneša „autoexpress.co.uk“.

Nuo 2012-ųjų metų kovo mėnesio įsigaliojęs įstatymas reikalavo, kad kiekvienas Prancūzijoje vairuojantis asmuo su savimi automobilyje turėtų prancūzų standartą (NF) atitinkantį alkotesterio rinkinį.

Nors šis reikalavimas galios tos, kol jis bus pašalintas iš Prancūzijos judumo įstatymų, tačiau tikėtina, kad panaikinimas įvyks greitai. Žemuosiuose šalies parlamento rūmuose šios prievolės panaikinimo siūlymas sulaukė 364 balsų „už“ ir 130 „prieš“.

Taisyklės, kuriomis reikalaujama su savimi automobilyje turėti alkotesterio rinkinį, vairuotojams trukdė jau seniai. Iš pradžių pažeidus šį įstatymą buvo skiriama 11 eurų bauda, tačiau baudos buvo greitai panaikintos, nes vairuotojams buvo sunku gauti reikalavimus atitinkančius alkotesterius.

Vietoje baudų vairuotojams, kurie sustabdyti pareigūnų su savimi neturėjo atitinkamų rinkinių, būdavo įteikiamas paprasčiausias priminimas.

Pagal „autoexpress.co.uk“ parengė Vytenis Kudarauskas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi