Eismas

2019.09.10 10:39

Kompensacijos mažiau taršiems automobiliams – jau lapkritį

BNS2019.09.10 10:39

Paskatos už mažiau taršius automobilius gali įsigalioti jau šį lapkritį, o išmokų gali tikėtis 5 tūkst. automobilių savininkų, rašo „Verslo žinios“.

Pasak Aplinkos ministerijos, iki rugsėjo pabaigos projektas bus derinamas su institucijomis, spalį jis turėtų būti patvirtintas ministro įsakymu, o lapkritį prasidėtų paraiškų priėmimas.

Kompensacija bus mokama asmenims, atiduodantiems sunaikinti automobilį ir vietoje jo įsigyjantiems ne seniau kaip 2013 metais pagamintą, ne dyzelinu varomą automobilį.

BNS primena, jog Vyriausybės balandį patvirtintame Nacionaliniame oro taršos plane numatoma, kad paskata vienam žmogui galėtų siekti 1000 eurų, o iš viso tam iki 2021 metų būtų skirta 30 mln. eurų. Taip siekiama sumažinti transporto priemonių taršą, vairuotojus skatinant rinktis mažiau taršius automobilius.

Nuo kitų metų taip pat planuojama įvesti automobilių taršos mokestį. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika yra sakęs, jog dėl mokesčio dydžio kol kas nenuspręsta, tačiau preliminariai siūloma, kad už daugiau nei 130 gramų CO2 kilometrui išmetančius automobilius reikėtų mokėti 20 eurų per metus, o viršijus šį rodiklį, būtų taikomas koeficientas, tačiau dėl jo dar neapsispręsta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt