Naujienų srautas

Eismas2019.09.06 16:53

Atnaujintas „Audi A5“ siūlo daugiau sportiškumo ir ekonomiją

LRT.lt 2019.09.06 16:53

Atnaujinti „Audi A5 Sportback“, „A5 Coupé“ ir „A5 Cabriolet“ modeliai pasižymi nauja ir dar sportiškesne išvaizda, pažangia „MMI touch“ valdymo sistema, o dalinė hibridinė technologija užtikrina didesnį komfortą ir mažesnes degalų sąnaudas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Audi“ iš esmės atnaujino „A5“ išvaizdą. Vientisos korio rašto grotelės yra plokštesnės ir platesnės, o virš grotelių esančios vėdinimo angos yra užuomina į klasikinį 1984-ųjų metų „Audi Sport quattro“ modelį. Oro skirstytuvas įrėmina apatinę buferio su didesnėmis nei anksčiau oro paėmimo angomis dalį.

Visų „A5“ kėbulo tipų ir komplektacijų variantai jau standartinėje versijoje turi LED žibintus, taip pat galimi pasirenkami „Matrix LED“ žibintai su „Audi“ lazerinėmis šviesomis.

„Audi A5“ salone dominuoja horizontalios linijos. Svarbiausi prietaisų skydelio elementai yra į vairuotoją pasuktas „MMI touch“ liečiamasis ekranas ir naujos operacinės sistemos valdymo skydelis.

Su nauja „MMI touch“ sistema itin išmanių funkcijų turintis „Audi A5“ siūlo šiuolaikiniam telefonui prilygstančią naudojimo patirtį, o 10,1 colio įstrižainės liečiamasis ekranas su garsiniu lietimo atsaku pakeitė pasukamą ankstesniojo modelio valdiklį.

Naujos funkcijos taip pat užtikrina sumanesnį ir patogesnį naudojimąsi navigacijos sistema. Pavyzdžiui, ji parenka maršrutą, atsižvelgdama į kelius, kuriais vairuotojas važiavo anksčiau.

„Audi connect“ ir „Audi connect plus“ sistemos apima daug išmaniųjų paslaugų, tarp kurių yra informacija realiu laiku apie pavojus kelyje ir kelio ženklus, laisvas parkavimo vietas ir informacija apie šviesoforų signalus – ši sistema nuo liepos mėnesio pradėjo veikti Ingolštato (Vokietija) mieste. Ji apjungia automobilio informacinę sistemą su centriniu miesto eismo kompiuteriu, valdančiu šviesoforų tinklą.

„myAudi“ programa susieja telefoną su automobiliu, o standartinė pritaikymo sistema leidžia sukurti iki septynių skirtingų profilių, išsaugant asmeninius nustatymus ir pasirinkimus. Pasirenkamas skaitmeninis „Audi connect“ raktas išmanųjį telefoną su „Android“ operacine sistema paverčia automobilio raktu, kuriuo galima atrakinti ir užvesti automobilį.

Taip pat atnaujintame „A5“ siūloma daug vairuotojo pagalbinių sistemų, dalis iš jų įeina į automobilio standartinę įrangą.

Atnaujintas „A5“ debiutuos su keturiais skirtingais varikliais, turinčiais hibridinę MHEV sistemą. Su keturių cilindrų motorais MHEV yra integruota į 12 voltų elektros sistemą, o „S TDI“ modeliuose – į naują 48 voltų pagrindinę elektros sistemą. „Audi“ duomenimis tokia elektros įranga „S5 TDI“ modelio degalų sąnaudas realiame eisme leidžia sumažinti 0,4 l/100 km.

Visi „A5“ modeliai komplektuojami su septynių greičių „S tronic“ arba aštuonių greičių „tiptronic“ automatine pavarų dėže. Su vidutinės galios varikliais galima pasirenkama visų varančiųjų ratų „quattro“ pavara, o su trimis galingiausiais varikliais ji yra įskaičiuota į standartinę įrangą.

Standartinė pakaba yra sportiška, bet komfortiška. Papildomai galima pasirinkti standesnę pakabą, taip pat pakabą su reguliuojama amortizacija. Ši pakaba yra integruota į dinaminę „Audi drive select“ valdymo sistemą, kuri yra standartinė visuose modeliuose su 140 kW ir galingesniais varikliais.

Europoje siūlomi atnaujinti „Audi S5 Sportback” ir „S5 Coupé” po variklio gaubtu turi V6 motorą. 3.0 TDI variklis siūlo įspūdingą trauką, rafinuotas savybes ir didelį nuvažiuojamą atstumą, kuriuos užtikrinti padeda ir MHEV sistema, taip pat elektrinis kompresorius, veikiantis kartu su turbina.

Abu „S TDI“ modeliai nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja per mažiau kaip 5 sekundes, o maksimalus greitis elektroniškai ribojamas 250 km/val. riba. „S5 Sportback“ ir „S5 Coupé“ modeliuose galia nuolatinei visų varančiųjų ratų „quattro“ pavarai yra perduodama per aštuonių greičių „tiptronic“ pavarų dėžę.

Atnaujintus „Audi A5“ ir „S5“ modelius su TDI varikliais Europoje bus galima užsisakyti nuo 2019 m. rudens, o pirmieji automobiliai atstovybes pasieks 2020 m. Vokietijoje „A5 Coupé 40 TFSI“ su 12 voltų MHEV sistema kainuoja nuo 42 900 eurų, „S5 Coupé“ ir „S5 Sportback“ modelių kaina prasideda nuo 66 500 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi