Naujienų srautas

Eismas2019.08.29 10:48

Naujasis susisiekimo ministras įvardijo prioritetus: žvyrkelių asfaltavimas, transporto lengvatos šeimoms

Ignas Jačauskas, BNS 2019.08.29 10:48

Naujasis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako, jog pirmieji jo darbai bus aiškintis situaciją dėl žvyrkelių asfaltavimo, taip pat rengtis kuo greičiau įvesti transporto lengvatas šeimoms.

Darbus ir prioritetus su premjeru Saulium Skverneliu ketvirtadienį aptaręs ministras žurnalistams teigė, kad pirmenybę teiks gilinimuisi į strateginius srities projektus, mobilumo paketą, ir „ypatingai žvyrkelių asfaltavimui“

„Šiandien, rytoj susitinku su kelininkais, geležinkeliečiais, su uosto direkcija. Šiandien turiu susitikimą, kalbėsime ir apie žvyrkelių, ir apie organizavimo darbą inspekcijos, kontrolės vykdymą būtent kelių tematika“, – žurnalistams po susitikimo sakė jis.

J. Narkevičiaus pirmtakas Rokas Masiulis sulaukė jį delegavusių „valstiečių“ kritikos dėl pernelyg lėtai asfaltuojamų žvyrkelių. J. Narkevičius sako dar nespėjęs įvertinti, kiek ši kritika buvo pagrįsta.

Jis taip pat pabrėžė, kad nuo rugsėjo startuojant Šeimos kortelės iniciatyvai, su Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovais ir kitomis institucijomis kalbėsis apie konkretesnes galimybes taikyti transporto lengvatas daugiavaikėms ar neįgalius vaikus auginančioms šeimoms dar šiemet.

„Šiandien su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir su kitais kalbuosi apie konkretumus. Nėra numatyto rezervo, lėšų lengvatoms – dabar dirbu šiuo klausimu. Stengsimės, kad ir geležinkelis, ir kelių transportas galėtų turėti tokias galimybes“, – sakė J. Narkevičius.

Anot ministro, lengvatoms reikėtų apie 5 mln. eurų.

„Siekiame, kad ta galimybė (lengvatų – BNS) būtų iki sausio. Bet tikimybė yra maža (...). Ruošiame pasiūlymus biudžetui, ta tema dirbame. Premjero palaikymas yra – ne tik palaikymas, bet ir užduotis spręsti tą temą, nes ji patvirtinta Seime, Vyriausybės programoje“, – tikino jis.

Kalbėdamas apie politinę komandą, J. Narkevičius sako, kad ketvirtadienį darbą pradeda viceministras Vladislavas Kondratovičius.

Ministerijos kancleriu turėtų būti paskirtas buvęs kelių policijos vadovas Gintaras Aliksandravičius, ministerijoje šiuo metu dirbantis patarėju kelių ir oro transporto saugos klausimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi