Eismas

2019.08.22 16:34

Nuspręsta: Panevėžyje vienkartinis autobuso bilietas kainuos kaip Vilniuje

BNS2019.08.22 16:34

Panevėžio miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį nusprendė iki euro pabranginti autobuse perkamus bilietus.

„Remiantis autobusų parko pateikta informacija, taip pat Viešojo transporto komisijos teikiama rekomendacija siūlome pakelti vienkartinio bilieto, kuris yra įsigyjamas autobuse, kainą: ta kaina būtų vienas euras“, – posėdžio metu sakė Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus.

Pasak jo, kaina didinama siekiant, kad vairuotojai nebūtų apkraunami papildomu darbu, kai jiems reikia skaičiuoti centus, dėl to atsiliekama nuo grafiko.

„Siekiant atpratinti keleivius pirkti bilietus autobuse, siūloma pakelti šią kainą iki vieno euro“, – sakė valdininkas.

Savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas pabrėžė, kad toks sprendimas priimamas siekiant didinti eismo saugumą, kad stotelėje užtrukusiems vairuotojams po to nereikėtų skubėti, jie nesiblaškytų.

„Tiesiog eina kalba apie eismo saugumą, kas yra aktualiausia panevėžiečiams“, – teigė jis.

Šį sprendimą kritikavo dalis tarybos narių, teigusių, kad taip panevėžiečiai apkraunami papildomais rūpesčiais.

„Sprendžiame tokiu būdu, kad palengvinti darbą tarnautojams, o ne pagerinti situaciją panevėžiečiams. Toks sprendimo būdas iš principo yra negeras“, – sakė judėjimui „Kurkime jaukų miestą kartu“ priklausantis tarybos narys Rimantas Ridikas.

Savivaldybės duomenimis, autobuse bilietus perka apie 15 proc. keleivių. Spaudos kioske parduodamas bilietas mieste kainuoja 52 centus, autobuse jis iki šiol kainavo 64 centus. Vienkartiniai bilietai Panevėžio autobusuose brangs nuo spalio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt