Naujienų srautas

Eismas2019.08.19 16:53

„Rail Baltica“ geležinkelyje planuojami du naktiniai lietuviams aktualūs maršrutai

LRT.lt 2019.08.19 16:53

Šiuo metu galime tik stebėti, kaip vyksta geležinkelio „Rail Baltica“ statybos darbai. Tačiau kai bėgiai bus nutiesti ir prasidės traukinių eismas, galima tikėtis, kad iki Berlyno važiuoti galėsime ne tik dienos, bet ir nakties metu.

Apie tai, kad planuojami naktiniai traukinių maršrutai, buvo paskelbta oficialioje „Rail Baltica“ socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje.

LRT.lt susisiekus su „Lietuvos geležinkeliais“, buvo patikslinta, kad naktinių traukinių maršrutai dar nėra patvirtinti. Taip pat nėra žinoma nei kiek tokios kelionės kainuotų, nei kokiu metu traukiniai važiuotų iš Lietuvos.

„Idėja dėl naktinių traukinių atsirado planuojant traukinių eismą „Rail Baltica“ geležinkeliu.

Pagrindinis šio traukinių eismo plano tikslas – parodyti kaip geležinkelio infrastruktūra patenkins transporto paklausą vidutiniu ir ilguoju periodu, garantuojant pajėgumus teikti visų tipų traukinių paslaugas.

Šiame plane yra numatyti ir du naktiniai traukiniai, tačiau ar jie važiuos ar ne, nuspręs geležinkelio operatorius atsižvelgęs į naktinių maršrutų paklausą. Paklausa apspręs ir tokio maršruto laikus bei kainas.

Tikimasi, kad naktiniai maršrutai būtų aktualūs visų rūšių keliautojams, kurie važiuotų ilgus atstumus, pavyzdžiui, Talinas-Ryga-Kaunas-Varšuva-Berlynas ir Vilnius-Kaunas-Varšuva-Berlynas“, – teigiama LRT.lt atsiųstame „Lietuvos geležinkelių“ atsakyme.

„Rail Baltica“ geležinkelio, kuris turėtų sujungti Varšuvą su Talinu ir kirstų Lietuvos bei Latvijos valstybes, statybos turėtų būti baigtos 2026-aisiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi