Eismas

2019.08.18 12:58

Vilnių „užkariavo“ dviratininkai: tūkstančiai dalyvių, tačiau galvos skausmas dėl eismo pokyčių

atnaujinta 13.24
LRT.lt, BNS2019.08.18 12:58

Organizatoriai į sekmadienį Vilniuje vyksiantį tradicinį dviračių sporto renginį „IKI Velomaratoną“ tikisi pritraukti apie 6 tūkst. dalyvių.

Dešimtą kartą organizuojamo renginio metu dalyviai savo jėgas išmėgins 100, 50, 30, 20 arba 10 kilometrų trasose. Vaikams skirta 2,4 kilometrų trasa. Renginio startas ir finišas numatytas prie Seimo rūmų.

Vilniaus gatvėse lenktyniavo dviratininkai – beveik 400 užsiregistravusių sportininkų varžėsi „CRAMO Sport“ (100 arba 50 km) ir „CRAMO Semi-Sport“ (50 km) važiavime. Šiemet varžybos buvo itin įtemptos – iki pat paskutinės sekundės nebuvo aišku, kas taps absoliučiu nugalėtoju.

CRAMO 100 kilometrų distanciją greičiausiai įveikė Darijus Džervus ir laimėjo ne tik piniginį 300 Eur vertės fondą, bet ir kelionę pirmyn ir atgal vienam asmeniui į bet kurią pasirinktą šalį, į kurią skraidina „Turkish Airlines“.

D. Džervus tik paskutiniuose ratuose aplenkė savo varžovus ir išsiveržė į priekį. Nuo D. Džervus, finišą pasiekusio per 2 val. 16 min. 13 sek., vos aštuoniomis šimtosiomis atsilikęs antrąją vietą laimėjo Maris Bogdanovics, o trečiąją – Venantas Lašinis, nuo M. Bogdanovics atsilikęs vos dviem šimtosiomis.

Varžybos buvo ypač dramatiškos – ir tai įrodo ne tik itin mažas distancijos įveikimo laiko skirtumas tarp lyderių. Vos įpusėjus varžybas, dalyviai susidūrė su įvairiausiomis problemomis, dėl kurių sportininkams rungtynės buvo baigtos. Vieniems sprogo padangos, kitiems – atsinaujino buvusius traumos, dar kitiems – kritus lūžo dviračiai.

D. Džervus po finišo sakė, jog lenktynių metu teko priimti daug rizikingų taktinių sprendimų, kurie, kaip paaiškėjo, pasiteisino. Sportininkas prisipažino, jog netoli finišo, matant lyderius, pajuto adrenaliną ir iš paskutinių jėgų mynė pedalus. Atsigauti po varžybų dviratininkas norėtų Japonijoje – apie šią šalį svajojo seniai, o dabar su „Turkish Airlines“ bus puiki galimybė ten nuvykti.

Centrinėje miesto dalyje – dideli eismo pokyčiai

Renginio metu buvo ribojamas eismas centrinėje miesto dalyje: Gedimino prospekte, T. Kosciuškos, Žvejų, Upės, Vytauto ir A. Goštauto gatvėse, taip pat keisis viešojo transporto maršrutai ir tvarkaraščiai.

Tiesa, Vilnių išjudinęs didžiausias dviračių renginys Lietuvoje, gali sukelti tam tikrų nepatogumų, nes nemaža centrinė miesto dalis sekmadienį taps uždara kitiems eismo dalyviams.

Renginio metu numatomi eismo ribojimai ir viešojo transporto organizavimo pakeitimai.

Dalyviai renginyje startuos Nepriklausomybės aikštėje bei važiuos Gedimino prospektu (nuo Lietuvos Respublikos Seimo rūmų), toliau trasą tęs Šventaragio, T. Vrublevskio, Arsenalo, T. Kosciuškos gatvėmis, privažiavus iki transporto žiedo apsisuks ir važiuos tomis pačiomis gatvėmis atgal per Karaliaus Mindaugo tiltą, Žvejų, Upės, Vytauto ir A. Mickevičiaus gatvėmis, per Žvėryno tiltą, A. Goštauto gatve iki Baltojo tilto ir atgal A. Goštauto gatve bei Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.

Visomis šiomis gatvėmis eismas bent kurį laiką sekmadienį bus draudžiamas.