Eismas

2019.08.12 10:32

Ar policijos pareigūnai, vykdantys pareigas, gali pažeisti kelių eismo taisykles?

LRT.lt2019.08.12 10:32

Ne vienas vairuotojas kelyje yra sutikęs specialiųjų tarnybų automobilius, kurių vairuotojai leidžia sau pažeisti Kelių eismo taisykles (KET). Tokius atvejus pastebėję vairuotojai neretai kelią klausimą – ar taip daryti galima? Į šį klausimą savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje atsakė Lietuvos policija.

Trumpas atsakymas – taip, spec. tarnybų automobilių vairuotojai KET pažeisti gali, tačiau tik tam tikrais, įstatymų numatytais atvejais.

„Tai leidžia Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas, kuris numato, kad kelyje dirbantis asmuo – asmuo, taisantis ar prižiūrintis kelią, technines eismo reguliavimo priemones, reguliuojantis ir kontroliuojantis eismą, šalinantis nuo kelio arba aptveriantis priverstinai sustojusią transporto priemonę ar kitokią kliūtį, likviduojantis eismo įvykio ar kito nelaimingo atsitikimo padarinius, atliekantis kitus gelbėjimo darbus, teikiantis medicinos pagalbą kelyje esančiam eismo įvykio metu nukentėjusiam asmeniui ar kitam asmeniui, kuriam reikalinga medicinos pagalba“, – teigiama Lietuvos policijos pranešime.

Taip pat priduriama, kad išimtys nepaisyti KET galioja ir tuo atveju, jei specialiųjų tarnybų automobilis važiuoja su įjungtais švyturėliais ir garso signalais.

„Tas pats įstatymas numato, kad specialiųjų transporto priemonių vairuotojai, važiuodami keliu su įjungtais mėlynais ir raudonais arba tik mėlynais švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, gali pasinaudoti pirmenybe tik tada, kai tai nekenkia eismo saugumui, ir tik tuo atveju, kai įsitikina, kad jiems duodamas kelias“, – priduria Lietuvos policija.

Galiausiai patikslinama, kad spec. tarnybų darbuotojai turėtų prisiminti, jog išimtys nepaisyti KET galioja tik darbo metu.

„Pareigūnams, vairuojantiems asmenines transporto priemones, išimčių nėra, galioja tos pačios kelių eismo taisyklės“, – priduriama pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt