Eismas

2019.08.09 16:58

Dėl tilto būklės sunerimę vilniečiai: kiek ilgai viskas byrės ant galvų?

Vytenis Kudarauskas, LRT.lt2019.08.09 16:58

Žvėryną ir Vilniaus miesto centrinę dalį jungiantis Liubarto tiltas kai kuriems vilniečiams kelia nerimą – po juo esančioje stovėjimo aikštelėje užfiksuoti nutrupėję betono gabaliukai ir surūdijusios metalo plokštės. Ar tai tik smulkmena, ar rimtų problemų pradžia?

Prieš kelias dienas vilnietė Evelina savo socialinio tinklo paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje matomos įvairios po tiltu esančios nuotrupos. Nerimaudama, kad nuotrupų pastebima vis kitose vietose, ji klausia, kada bus imtasi šią problemą spręsti.

„Vilniaus Liubarto tiltas pradėjo griūti. Porą mėnesių niekas nedaroma, pavojinga žmonėms, apie mašinų statymą net nekalbu. Kada pajudės remonto reikalai? Kas savaitę nutrupa vis skirtingose vietose, akmenys pradėjo kristi. Laukiam nelaimės?“ – klausia Evelina.

Ji priduria, kad prasta situacija trunka jau metus, o lietingomis dienomis kartu su lietaus nuotekomis bėga ir rūdys, nuo kurių nukenčia po tiltu stovintys automobiliai.

„Buvo apgadinta mašina, teko kreiptis į draudimą dėl remonto kompensavimo. Pavasarį pastebėjome, kad byra akmenys nuo tilto. Dar pagalvojau, kad gal kokie statybininkai kelią remontavo ir paliko, nes tuo metu kažką remontavo, todėl nesikreipiau į savivaldybę. Bet dabar tikriausiai kaimynai kreipėsi, nes po poros dienų, kai pribyrėjo į kitą vietą, jau buvo aptvertos tos vietos stop juosta“, – pasakoja Evelina.

Su LRT.lt susisiekė ir vilnietis Vilmantas, kuris sako, kad tai, ką jis pamatė pastatęs savo automobilį po Liubarto tiltu esančioje stovėjimo aikštelėje, jam nepasirodė kaip dėmesio nevertas menkniekis.

„Šiuo tiltu dažniau važiuoju, nei naudojuosi po juo esančia stovėjimo aikštele, tačiau antradienio vakarą vykdamas į centrinę miesto dalį nusprendžiau, kad čia bus puiki vieta palikti savo automobilį.

Aikštelė apytuštė, todėl džiaugiausi, kad automobilį galiu pastatyti, kur man patogiau. Tačiau beieškodamas vietos pastebėjau, kad kelios stovėjimo vietos aptvertos stop juosta. Išlipęs iš automobilio priėjau pasižiūrėti ir pamačiau, kad ten, kur aptverta, tiesiog prikritę surūdijusio metalo gabaliukų. Pakėlęs galvą pamačiau, kad korozijos pažeistos metalinės tilto konstrukcijos.

Taip pat pamačiau, kad ant stovo pakabintas raštelis, kad čia negalima statyti automobilių, nes liepos 25 dieną vyks remonto darbai. Tačiau dabar jau rugpjūtis ir panašu, kad niekas nevyksta“, – savo pastebėjimus LRT.lt pasakoja Vilmantas.

Vilnietis tikina, kad geriau apžiūrėjęs stovėjimo aikštelę jis pastebėjo, kad kitoje vietoje, kuri nėra aptverta, yra keli betono gabaliukai, o vienas iš jų tikrai nemenkas.

„Už kolonos pastebėjau ant žemės gulintį nemažą betono gabalą. Jei toje vietoje būtų stovėjęs automobilis, toks gabalas jį tikrai būtų apgadinęs. Žmogų, tikėtina, taip pat galėtų sužaloti. Tačiau ši vieta neaptverta ir jokių perspėjimų nėra. Nors daugiau nieko panašaus nepastebėjau, nusprendžiau patraukti savo automobilį ir perstačiau jį į kitą stovėjimo aikštelę.

Nežinau, kiek laiko tęsiasi tokia situacija, bet jei yra lapelis su liepos 25 dienos data, panašu, kad tai ne pirma diena, kai šioje vietoje yra tokia situacija. Kiek dar šis tiltas byrės ant galvų ir automobilių?“ – klausia Vilmantas.

Tiltas saugus ir bus remontuojamas

LRT.lt susisiekus su Vilniaus miesto savivaldybe, jos Miesto ūkio ir transporto departamento vyresnysis patarėjas Arūnas Visockas patikino, kad jokio pavojaus nėra ir tiltas nėra pavojingas.

„Pernai gegužę savivaldybės specialistai atliko visų sostinėje esančių tiltų, viadukų ir estakadų techninę patikrą. Tarp jų ir Liubarto tilto.

Patikrinus Liubarto tilto būklę nustatyta, kad tilto būklė pavojaus nekelia: laikančiosios tilto konstrukcijos nepažeistos, tačiau buvo pastebėtas naujas deformacinio pjūvio defektas ir atitrūkęs šliaužiantis lakštas, kuris buvo laikinai pritvirtintas, o pjūvis sutvarkytas.

Šiuo metu gaminamos naujos metalo konstrukcijos, kurios bus pakeistos iki rugpjūčio 30 d., tuomet vėl bus galima naudotis automobilių stovėjimo vietomis“, – LRT.lt teigia A. Visockas.

Kalbėdamas apie ant žemės pastebėtus ir LRT.lt skaitytojo užfiksuotus betono gabaliukus, Vilniaus miesto savivaldybės atstovas pripažįsta, kad tai taip pat tilto nuotrupos.

„Nuotraukose matomi gabaliukai yra atskilę nuo tilto turėklo blokų, juos nedelsdami surinksime. Planuojame, kad naujų metalo konstrukcijų keitimo darbai prasidės jau ateinančią savaitę“, – sako A. Visockis.

Jis priduria, kad už mieste esančių tiltų, viadukų ir estakadų priežiūrą atsakinga Vilniaus miesto savivaldybė, o mieste šiuo metu yra 51 tiltas, 67 viadukai, 8 estakados ir 3 tuneliai. Tiltų, viadukų ir estakadų remontui šiemet skirta apie 1 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt