Eismas

2019.08.13 12:01

Kroatai surengė šou legendiniam prancūzų automobiliui „Citroen 2CV“ pagerbti

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.13 12:01

Pokario Europoje buvo sukurtas ne vienas šiandien jau legenda tapęs automobilis. Tarp žymiausių – ir prancūzų „Citroen 2CV“, pramintas Dviem Gariniais Arkliukais. Šis keturis dešimtmečius gamintas automobilis vis dar turi gausybę gerbėjų, o jo garbei nuolat rengiami specialūs šou. Šią vasarą tokių madingų senienų gerbėjai suvažiavo į Kroatiją.

Tuo metu, kai Sovietų Sąjungoje po karo iš Vokietijos atsivežtomis staklėmis buvo bandoma gaminti prieškario „Opel“, pavadintus „Moskvič“, vokiečiai ir prancūzai sukūrė pačius masiškiausius liaudies automobilius – vokiškąjį „Volkswagen Kaefer“ ir prancūziškąjį „Citroen 2CV“.

Šios, galbūt ir nelabai gražios, bet labai gerai sukonstruotos ir patikimos mašinos gerbėjai suvažiavo į Samoboro miestą Kroatijoje. Čia buvo galima pamatyti pačių įvairiausių „2CV“, net ir elektrinių. Vienas tokio egzemplioriaus meistras iš Šveicarijos sako, kad prireikė net penkerių metų, jog legendinis prancūzų automobilis būtų paverstas ekologišku elektromobiliu.

„Dalis žmonių mėgsta šią mašiną dėl unikalios „mielos“ išvaizdos. Tai toks „ooii“ efektas“, – pasakoja automobilio savininkas Josefas Benzas.

Legendinis „2CV“ buvo gaminamas nuo 1948-ųjų iki 1988-ųjų. Todėl galima sakyti, kad beveik visi tokie automobiliai yra muziejiniai eksponatai, bet tai nereiškia, kad kūrybos procesas, nutraukus jo gamybą, sustojo.

Specialiame renginyje galima pamatyti pačių įvairiausių modifikacijų. Pavyzdžiui, vienas „2CV“ gali turėti prailgintą kėbulą, o kitas gali būti pritaikytas tempti nedidelę puspriekabę ir atlikti vilkiko vaidmenį.

Sugalvotas kaip vežimo alternatyva prancūzų ūkininkams, šis paprastas automobilis su 9 arklio galių oru aušinamu varikliu ir priekinių varančiųjų ratų pavara per ilgą savo gyvavimo laikotarpį virto istorine, bet madinga transporto priemone, kuri galiausiai galėjo pasiekti 30 arklio galių.

Per keturis gamybos dešimtmečius vien keleiviams vežti pritaikytų „Citroen 2CV“ buvo pagaminta beveik keturi milijonai.

Plačiau – vaizdo įraše.

Garsusis „Citroen 2CV“: tarp legendinių pokario Europos automobilių jis užima ypatingą vietą

Parengė Vytenis Kudarauskas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt