Eismas

2019.08.06 13:45

Atnaujinta eismo tvarka Vilniaus Savanorių žiede – kaip įveikti šį rebusą

Vytenis Kudarauskas, LRT.lt2019.08.06 13:45

Kai kuriems Vilniaus vairuotojams savaitė prasidėjo ne ypač maloniai ir to priežastimi tapo eismo pakeitimai Savanorių žiedinėje sankryžoje. Vairuotojai pasirenka neteisingą eismo juostą įvažiavimui į žiedą ir vėliau netinkamai persirikiuoja, kiti piktinasi neaiškiu kelio ženklinimu eismo juostų susikirtimo vietose. LRT.lt supažindina, kaip šį žiedą įveikti taisyklingai ir kurios vietos gali pareikalauti ypatingo vairuotojų dėmesio.

Pagal vedamąsias ar kaip patogiau?

Atnaujintoje Savanorių žiedinėje sankryžoje, ties dviem įvažiavimais, vairuotojams reikia spręsti dilemą, kaip į žiedą įvažiuoti ir iš jo išvažiuoti taisyklingai. Pavyzdžiui, įvažiavime iš Geležinio Vilko gatvės į žiedą įvažiuojama dviem eismo juostomis, tačiau pačiame žiede jų yra trys.

Iš žiedo norintys išvažiuoti vairuotojai pirmame išvažiavime Lazdynų ir Gariūnų link, vadovaudamiesi vedamosiomis kelio linijomis, į žiedą turi įvažiuoti iš pirmosios eismo juostos į antrąją žiedo eismo juostą. Tokiu atveju vairuotojai turi stebėti situaciją ne vienoje, bet dviejose eismo juostose. Bet vairuotojams kur kas patogiau, greičiau ir saugiau žiede įvažiuoti į pirmąją eismą juostą, tačiau ar taip daryti galima?

„Panaši situacija yra ir Žirmūnų žiede, kai atvažiuojama nuo Šeimyniškių gatvės ir važiuojama link Antakalnio per Žirmūnų tiltą. Kadangi yra punktyrinė linija, vairuotojai ją gali kirsti ir į žiedą įvažiuoti ne pagal vedamąsias kelio linijas.

Tokiu atveju nepatogu yra tai, kad, norint įvažiuoti į pirmąją žiedo juostą, reikia užlaužti automobilio trajektoriją ir į žiedą įvažiuoti stačiu kampu, todėl šioje vietoje vairuotojai paprasčiausiai gali rinktis, kaip jiems važiuoti patogiau – ar vadovautis vedamosiomis ir važiuoti į antrą žiedo juostą, ar užlaužti automobilio trajektoriją ir važiuoti pirmąja žiedo juosta“, – LRT.lt paaiškina vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas.

Atnaujintoje Savanorių žiedinėje sankryžoje tokia situacija yra prie įvažiavimo iš Tūkstantmečio gatvės (nuo Vilniaus oro uosto) ir jau minėtame įvažiavimo iš Geležinio Vilko gatvės (nuo Seimo tunelio).

Atvažiuojant iš Tūkstantmečio gatvės (nuo Lazdynų ir Gariūnų)

Kaip ir anksčiau, vairuotojai, kurie į žiedinę sankryžą atvažiuoja kryptimis iš Lazdynų ir Gariūnų, įvažiuoti gali trimis eismo juostomis.

Pirmoji skirta tiems, kurie nori sukti į dešinę ir toliau važiuoti Savanorių prospektu, Žemųjų Panerių link. Tačiau vairuotojai turi būti dėmesingi, nes anksčiau sukantiems į dešinę buvo skirta atskira eismo juosta, o dabar jos trajektorija kertasi su tų, kurie žiedu važiuoja toliau.

Į žiedą įvažiuojantieji antrąja juosta taip pat gali sukti į dešinę ir toliau važiuoti į Savanorių prospektą, Žemųjų Panerių link, antrąja žiedo juosta. Pasirinkusieji antrą įvažiavimo į žiedą eismo juostą taip pat gali važiuoti toliau iki išvažiavimo į Tūkstantmečio gatvę, Vilniaus oro uosto link, arba išvažiavimo į Savanorių prospektą, miesto centro link.

Vairuotojai, kurie įvažiavimui į žiedą pasirinko trečią eismo juostą, iš jo išvažiuoti gali trimis kryptimis. Pirmoji – Savanorių prospektas, centro link. Antroji kryptis – į Geležinio Vilko gatvę, Seimo tunelio link, o trečioji kryptis – galimybė grįžti į Tūkstantmečio gatvę, Lazdynų ir Gariūnų link.

Atvažiuojant iš Savanorių prospekto (nuo Žemųjų Panerių)

Vairuotojai, į žiedą atvažiuojantys šia kryptimi, gali pasirinkti vieną iš dviejų įvažiavimui skirtų eismo juostų. Pirmoji skirta tiems, kurie žiedu nori važiuoti į dešinę ir išvažiuoti į Tūkstantmečio gatvę, Vilniaus oro uosto link, arba tie, kurie nori išvažiuoti į Savanorių prospektą, miesto centro link.

Antrąją eismo juostą pasirinkę vairuotojai gali važiuoti iki išvažiavimo į Savanorių prospektą, centro link, važiuoti žiedu toliau iki išvažiavimo į Geležinio Vilko gatvę, Seimo tunelio link, arba iš žiedo išvažiuoti pasiekus išvažiavimą Lazdynų ir Gariūnų link.

Atvažiuojant iš Tūkstantmečio gatvės (nuo Vilniaus oro uosto)

Šioje vietoje į Savanorių žiedinę sankryžą taip pat įvažiuojama iš dviejų eismo juostų, tačiau pats žiedas turi tris. Vairuotojai, į žiedą įvažiuojantys pirmąja eismo juosta, gali važiuoti į Savanorių prospektą, miesto centro link, išsukti pasiekę išvažiavimą į Geležinio Vilko gatvę, Seimo tunelio link, arba važiuoti iki išvažiavimo į Tūkstantmečio gatvę, Lazdynų ir Gariūnų link.

Į žiedą įvažiavusieji antrąja juosta iš jo išvažiuoti galės į Tūkstantmečio gatvę, Lazdynų ir Gariūnų link, arba kelionę galės tęsti iki išvažiavimo į Savanorių prospektą, Žemųjų Panerių link.

Vairuotojai turi atkreipti dėmesį į tai, jog prie šio išvažiavimo žiedas praplatėja iki trijų eismo juostų. Pirmoji skirta tiems, kurie žiede išvažiuos į Savanorių prospektą, centro link.

Antroji žiedo juosta taip pat leidžia išvažiuoti į Savanorių prospektą, centro link, arba važiuoti žiedu toliau. Trečioji eismo juosta skirta tik žiedu važiuoti toliau. Vairuotojai, įvažiuojantys į žiedą, turi būti dėmesingi, nes jiems gali tekti kirsti visomis žiedo juostomis važiuojančių vairuotojų trajektoriją.

Atvažiuojant iš Savanorių prospekto (nuo Vilniaus miesto centro)

Kaip ir anksčiau, čia vairuotojai į žiedą gali įvažiuoti viena iš dviejų eismo juostų. Tačiau, jei anksčiau pirmoji eismo juosta leido žiede pasirinkti tik pirmąjį išvažiavimą į Geležinio Vilko gatvę, Seimo tunelio link, tai dabar ir pirmąja juosta į žiedą įvažiavę vairuotojai gali žiedu važiuoti toliau iki išvažiavimo į Tūkstantmečio gatvę, Lazdynų ir Gariūnų link.

Antroji įvažiavimo į žiedą eismo juosta leidžia iš jo išvažiuoti trimis kryptimis. Pirmoji – tai išvažiavimas į Tūkstantmečio gatvę, Lazdynų ir Gariūnų link. Antrasis išvažiavimas – į Savanorių prospektą, Žemųjų Panerių link. Trečiasis išvažiavimas – į Tūkstantmečio gatvę, Vilniaus oro uosto link. Tačiau, norint pasiekti šį išvažiavimą, žiede reikės persirikiuoti.

Atvažiuojant iš Geležinio Vilko gatvės (nuo Seimo tunelio)

Tai penktasis įvažiavimas į Savanorių žiedinę sankryžą. Čia įvažiuojama dviem eismo juostomis. Pirmoji leidžia važiuoti Lazdynų ir Gariūnų link, taip pat iki išvažiavimo į Savanorių prospektą, Žemųjų Panerių link.

Vairuotojai, į žiedą įvažiavę antrąja eismo juosta, iš jo išvažiuoti gali trimis kryptimis. Pirmoji – į Savanorių prospektą, Žemųjų Panerių link. Antroji kryptis – į Tūkstantmečio gatvę, Vilniaus oro uosto link, ir trečioji kryptis – į Savanorių prospektą, miesto centro link.

Šiame išvažiavime vairuotojai turi būti dėmesingi dėl žiedo išplatėjimo iki trijų eismo juostų.

Į ką atkreipti dėmesį?

Vairuotojai, norintys žiede nesukelti nepatogumų nei sau, nei kitiems, visų pirma turi pasirinkti teisingą eismo juostą įvažiavimui į žiedą. Taip pat būtina atkreipti dėmesį, kad žiedas daugelyje vietų susiaurintas nuo trijų iki dviejų eismo juostų. Siekiant pagerinti saugumą ir sumažinti žiedu važiuojančių automobilių greitį, čia įrengti ir du greičio mažinimo kalneliai.

Eismo organizavimo atnaujinimo darbai Savanorių žiedinėje sankryžoje dar nebaigti, juos planuojama atlikti iki rugpjūčio 11 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.