Eismas

2019.07.30 20:05

Grįžęs emigrantas stebina Alytų: keleivius pasitinka itin retu taksi automobiliu

Į Alytaus taksi paslaugų rinką įsiliejo puikiai tarp kitų transporto priemonių nardantys, salono erdvumu ir solidumu išskirtiniai automobiliai, vadinamieji britiški kebai. Kol kas du – baltas ir juodas – kompanijos „LTI“ (The London Taxi International) pagaminti kebai išdidžiai, manevringai juda net ir siauriausiomis Alytaus gatvelėmis.

Europai skirtus Londono miesto simbolius į Dzūkijos sostinę atvežė Didžiojoje Britanijoje kurį laiką gyvenęs ir dirbęs alytiškis Tomas Miliauskas.

Išvaizdūs kompanijos „LTI“ logotipu pažymėti automobiliai skirti žmonėms vežti. Londone viešėdamas negali jų nepastebėti zujančių, nardančių po visą miestą. Britiškus kebus gamino ne viena kompanija, bet skirdavosi tik techninės taksi automobilių charakteristikos, išvaizda dešimtmečiais išliko nepakitusi.

„Gyvenant Anglijoje užstrigo tai, kad anglai šias mašinas, kurių ten dešimtys tūkstančių ir kiekvienas kasdien mato bei gali jomis važinėti, dar nuomojasi ir šventėms, fotosesijoms, renginiams. Daugiausia – juodi ir balti, dar įvairiausių pilkų atspalvių taksi automobiliai yra populiarūs, turi savo svorį, gerą vardą.

Atsiradus galimybei įsigyti tokį automobilį, kurį galima naudoti Europoje, nes jo vairas – kairėje pusėje, ir kurį galima užregistruoti mūsų šalyje, nedvejojau ir įsigijau“, – pasakoja Tomas.

Jis turėjo vieną planą – automobilį nuomoti šventėms ir įvairiems renginiams. Ir nuomojo.

„Matėme žmonių reakcijas tarp įprastinių automobilių išvydus britišką kebą. Ne tik jaunimas prieina, klausinėja, domisi, važiuojant moja, stebisi. Įspūdis toks, kad nori pavažiuoti, vertina išskirtinius automobilius. Nutarėme turimus du „įdarbinti“ pagal jų paskirtį – teikti taksi paslaugas.

Manome, kad alytiškiams bus įdomu išsikviesti kebą vykstant į atsakingą renginį ar į giminių susibūrimą, pavėžėti svečius, pagaliau juo iš kavinės parvežti anūkus, tėvelius, palepinti senelius, galop retkarčiais nuvažiuoti į darbą. Taksi paslaugos kainos – standartinės, jų neplanuojame kelti, keleivius vežame žmonėms įprastu tarifu. Klientai už tą pačią kainą gali vykti įspūdingiau, patogiau, britiškai“, – teigia Tomas.

Jis priduria, kad norintieji gali išsinuomoti vieną jų arba dar įspūdingiau – abu – šventėms.

Ne vieną Alytaus gatvę jau įveikę kebai – gal kažkam iš pažiūros ir atrodo nerangūs, išdidūs, bet pirmas įspūdis apgaulingas. Šių automobilių važiuoklė sukurta taip, kad nereikia jiems didelio spindulio apsisukti, pavyksta tai atlikti ant siauriausio kelio, nereikia didelės erdvės pastatyti, tai paprasta padaryti bet kur. Alytuje nėra nė vienos gatvelės, kurios jie neįveiktų.

Automobiliai, kuriais jau važiavo Kauno, Vilniaus ir kitų miestų įžymybės į šventes ir jiems svarbius susibūrimus, erdvūs viduje, telpa net penki keleiviai ir vairuotojas. Problemų nekyla ir neįgaliems keleiviams. Yra instaliuotos kėdutės vaikams, mamos ir jų vežimėlius gali patogiai įsistumti, net lankstyti nebereikia.

„Komandą jau baigiame kurti. Mašinos išskirtinės, tokias vairuoti norinčiųjų yra. Norisi keleiviams užtikrinti aukštos kokybės, šiek tiek britišką aptarnavimą, ne tik saugų, patogų, bet ir tvarkingą, higienišką“, – teigia T.Miliauskas, iš gyvenimo Londone į gimtąjį Alytų parsivežęs ir daugiau idėjų.

Automobilių žinovai sako, kad kebai – dar labai retai sutinkami Lietuvos keliuose, juos galima suskaičiuoti kone ant vienos rankos pirštų. Kebą savo reikmėms buvo įsigijęs ir Vilniaus politikas Artūras Zuokas. Dzūkijos sostinėje tokius automobilius vairuoja broliai Miliauskai.