Eismas

2019.07.29 19:48

Neapsikentę įžūlių pažeidėjų A juostoje viešojo transporto vairuotojai nusprendė juos drausminti patys

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.07.29 19:48

Kauno viešojo transporto vairuotojai neapsikentė – pažeidėjus, kurie tyčia palikdavo automobilius kelkraščiuose ir taip trikdydavo eismą A juostomis, nusprendė pamokyti savaip.

Autobusų ir troleibusų vairuotojai nusprendė patys fiksuoti tokius pažeidėjus ir iš karto apie juos pranešti policijos pareigūnams.

„Kauno autobusų“ atstovės Patricijos Zarankaitės teigimu, vairuotojus iš kantrybės išvedė nuolatiniai pavežėjų, įprastų vairuotojų ar siuntas gabenančių vairuotojų veiksmai – šie kelioms minutėms palieka savo automobilius, tačiau nors ir trumpam, tačiau trikdo eismo srautus.

„Viešojo transport vairuotojai tai daro dėl savęs, norėdami būti ir pilietiški, ir atsakingi. Vairuotojus erzina ir tai, kad tokie palikti automobiliai trukdo autobusams tiek išleisti ar įlaipinti keleivius, be to, sutrinka ir transporto priemonių grafikas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė „Kauno autobusų“ atstovė.

Vairuotojai taip pat naudojasi ir vaizdo registratoriais, šie padeda jiems užfiksuoti ir chuliganišką vairavimą ar incidentus keliuose, tai padeda įrodyti ginčus ir po eismo įvykių.

„Naujai atvykstančiose transporto priemonėse vaizdo registratoriai tikrai bus, vaizdas bus fiksuojamas ir salone, taip pat ir iš vairuotojo kabinos. Tikimės, kad tai prides dar daugiau saugumo miesto eisme“, – sakė P. Zarankaitė.

Atstovės teigimu, vairuotojai šia akcija parodo, jog yra atsakingi ir pilietiški eismo dalyviai, kurie atsako ne tik už save, tačiau ir mažiausiai kelias dešimtis keleivių, kurie važiuoja jų transporto priemonėje.

Kauno policijos pareigūnų teigimu, jiems ši problema taip pat gerai žinoma. Jie taip pat fiksuoja tokius pažeidėjus, vairuotojai sulaukia policijos dėmesio.

„Birželio mėnesį užfiksuoti 53 pažeidėjai, kurie važiavo ar kitaip pažeidė A juostos taisyklę, liepos mėnesį – net 151 atvejis. Pilietiški vairuotojai tokius atvejus gali registruoti ir policijos elektroninėje erdvėje, žinoma, pastebėjęs pažeidimą, jį fiksuoja ir mieste dirbantis pareigūnas“, – sake Kauno policijos atstovė.

Pareigūnų teigimu, viena didžiausia tokių pažeidėjų grupė – pavežėjai, kurie dažniausiai ir susutoja tiek A juosta, kur laukia ar išlaipina keleivius.

Plačiau apie A juostos pažeidėjus Kaune – vaizdo reportaže

„Laba diena, Lietuva“. Evakuotas daugiabutis Kaune – plačiai paplitusios tendencijos pasekmė. Kuo gresia savavališkos rekonstrukcijos?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.