Naujienų srautas

Eismas2019.07.26 10:42

Paspirtukų tik daugėja: žada, kad jų bus ne tik Vilniaus senamiestyje, bet ir kituose rajonuose

Ignas Jačauskas, BNS 2019.07.26 10:42

Paspirtukų nuomos paslaugas Vilniuje pradedanti teikti pavėžėjimo paslaugų platformos „Bolt“ atstovai žada, kad jais bus galima naudotis ir atokesniuose sostinės rajonuose.

„Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius teigia, kad paspirtukų nuoma minutei kainuos kaip ir konkurentų „City Bee“ – 10 euro centų, tačiau kelias savaites žadama netaikyti paspirtuko atrakinimo mokesčio. Toks „City Bee“ mokestis sudaro 50 euro centų.

„Minutė kainuos dešimt centų, atrakinimas bus nemokamas gana ilgą laiką, manau, bent dvi–keturias savaites. Pradžioje paspirtukų bus 300, jų skaičius didės: tikriausiai Vilniuje bus vienas didžiausių turimų paspirtukų parkų Europoje“, – oficialioje ceremonijoje BNS teigė A. Pacevičius.

Anot jo, iš pradžių paslauga veiks centrinėje miesto dalyje, vėliau – Antakalnyje, o rudenį – galbūt ir Saulėtekyje, studentų miestelyje. Paspirtuką bus galima išsinuomoti jau veikiančia „Bolt“ programėle.

Jis pabrėžė, kad, „Bolt“ duomenimis, apie trečdalis šios platformos kelionių su pavėžėjais tesiekia tris kilometrus: „Todėl matome, kad yra poreikis toms mikrokelionėms, mikromobilumui, manau, vartotojai pasirinkę paspirtuką vietoj automobilio prisidės ir prie kamščių mažinimo“.

Prieš paslaugos startą Europos aikštėje buvo pastatyta ir iki šiol čia nebuvusių keliasdešimt „City Bee“ paspirtukų – „Bolt“ atstovai vertina tai kaip aiškią žinią, kad konkurencija bus aštri.

Į tai atkreipė dėmesį ir ceremonijoje dalyvavęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, pasidžiaugęs, jog ekologišką susisiekimą siūlančių įmonių atsiranda vis daugiau.

„Linkiu didžiausios sėkmės šviesti. Prieinamumo didėjimas yra gerai žmonėms, konkurencija mažina kainas. Tikėkimės, kad visos šios teigiamos pusės bus įgyvendintos“, – sakė K. Mažeika.

Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybė išleido specialų žemėlapį keliaujantiesiems paspirtukais, svarsto įvesti aiškesnes taisykles, kurios numatytų galimybes kai kur riboti paspirtukų eismą, jų greitį, reglamentuoti jų statymą. Taip pat šią savaitę bus leidžiama elektrinius paspirtukus vežti viešuoju transportu.

Kelių policijos atstovė Marija Kazanovič ragino keleivius prieš važiuojant paspirtukais dar kartą peržiūrėti Kelių eismo taisykles ir prisiminti, kad jiems galioja kitos taisyklės, nei pėstiesiems.

Kompanija „Bolt“, prisistatanti kaip viena didžiausių pavėžėjimo platformų Europoje, paspirtukų dalijimosi paslaugas jau teikia dalyje iš 30 savo veiklos valstybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi