Naujienų srautas

Eismas2019.07.24 15:07

Plačiau atverti pinigines teks norintiems trumpam Kauno centre palikti automobilius

Birutė Mačienė, ELTA 2019.07.24 15:07

Kauno politikams patvirtinus, pagal savivaldybės pranešimą, „eismo srautus centrinėje miesto dalyje turintį suvaldyti automobilių statymo naujovių paketą", diegiamos naujos priemonės. Tiksliau – pakoreguotas apmokamas mašinų pastatymo nustatytose vietose laikas, ir rinkliava už tai Kauno centre bus renkama ne iki 18 val., kaip iki šiol, bet iki 20 val.

Miesto tarybos, jungiančios 41 politiką, valdančiajai „Vieningo Kauno“ frakcijai oponuojantys Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, turinčios 8 narius, atstovai nepatikėjo įtikinėjimams, kad „naujos priemonės leis kovoti su triukšmu, tarša bei tykančiu pavojumi automobiliais užgrūstose gatvėse“. Kritikuodami siūlymą labiau apmokestinti nuosavų mašinų savininkus, tas priemones tiesiai šviesiai pavadino „miesto centro išvalymu nuo „biedniokų“. Taip pat noru laipsniškai paversti Kauno centrą tik turtingų asmenų „vakarojimo“ vieta. Nes „biedniokai“, pavyzdžiui, nupirkę bilietus į koncertą ar spektaklį bei su šeima važiuodami į renginius automobiliais, dar turės papildomų išlaidų už stovėjimo aikštelę.

Konservatoriams rūpėjo sužinoti, kaip tai siejasi su pastaraisiais mėnesiais reklamuojama darnaus judumo plėtra Kaune, bei kiek planuoja savivaldybė „uždirbti iš vargšų kauniečių ir miesto svečių“, priversdama juos plačiau atverti savo pinigines.

Savivaldybės administracijos Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius tikslių atsakymų nepateikė. Minėjo galimą papildomą rinkliavos sumą – apie 30 tūkstančių eurų. Ir dar pakartojo, kad visi pakeitimai daromi pagal gyventojų prašymus.

Miesto tarybai patvirtinus naujų priemonių paketą, stovėjimo laikas trijose automobilių stovėjimo zonose – mėlynojoje, raudonojoje ir geltonojoje – ilginamas iki 20 val. Kaip ELTA jau skelbė, šios zonos apima Laisvės alėją ir jos prieigas bei Senamiestį. Žaliojoje zonoje pokyčių nenumatoma.

„18–20 valandomis automobilių užstatymas šiose zonose siekia daugiau kaip 80 procentų. Visiškai suprantame gyventojų, kurie prašo sukontroliuoti eismo srautus centrinėje miesto dalyje, prašymus. Iš jų nuolat sulaukiame skundų ir peticijų, raginančių imtis veiksmų. Įgyvendinus šiuos sprendimus, padidės automobilių rotacija stovėjimo vietose, jie bus paliekami trumpesniam laikui, ir visi vairuotojai ras vietos“, – pasakojo M. Matusevičius.

Konservatoriui Jonui Koryznai pasidomėjus, gal, ragindama kauniečius mažiau naudotis nuosavais automobiliais bei persėsti į viešąjį transportą, savivaldybė rengiasi atpiginti važiavimą autobusais bei troleibusais, skyriaus vedėjas atsakė, kad tokio pasiūlymo nebuvo svarstoma.

Pasak savivaldybės atstovo Arnoldo Bukelio, miesto tarybos patvirtinti „numatyti pokyčiai palies ir dvi automobilių stovėjimo aikšteles šalia Kauno pilies. Naujuoju sprendimu šios aikštelės dėl didelės apkrovos vietoje žalios zonos priskiriamos mėlynajai“. Tai irgi reiškia, kad mokėti už mašinos pastatymą tokioje zonoje reikės daugiau nei iki šiol.

Savivaldybės tarnautojų aiškinimu, už automobilių stovėjimą surinktos lėšos keliauja tiesiai į miesto biudžetą, kuris naudojamas Kauno infrastruktūrai gerinti, – asfaltuojamos stovėjimo aikštelės, įrengiami dviračių takai, tvarkomos miesto gatvės bei šaligatviai, remontuojami tiltai.

Nauja Kaune bus ir tai, kad viešosiose erdvėse mašinų stovėjimo vietas rezervavusios (iš anksto apmokant) įmonės turės galimybę pasirinkti – ar naudotis ta vieta nuo 7 iki 18 val., ar visą parą. Antruoju atveju, žinoma, mokant už vietą brangiau.

„Iki šiol vietas rezervavusios įmonės turėdavo mokėti už visą parą. Pagal naują tvarką, įmonės mokės už laiką nuo 7 iki 18 val. Tai reiškia, kad nuo 18 val. bus daugiau stovėjimo vietų visiems kauniečiams ir miesto svečiams“, – pabrėžė M. Matusevičius.

Už automobilių statymo Kauno centre tvarkos pakeitimus balsavo 30, prieš – 3 ir susilaikė 3 miesto tarybos nariai.

Pasak Kauno miesto savivaldybei pavaldžios viešosios įstaigos „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktoriaus Justo Limanausko, „kelias savaites vyks techninis pasiruošimas, per šį laikotarpį kontrolieriai tikrai nebaus vairuotojų, tik įspės apie būsimus pokyčius“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi