Eismas

2019.07.22 18:47

Dvigubas laisvės pojūtis – vokiečiai sujungė namelio ant ratų ir kabrioleto gerąsias savybes

LRT.lt2019.07.22 18:47

Namelis ant ratų keliautojams asocijuojasi su laisve važiuoti ir gyventi, kur nori. Dalis vairuotojų mano, kad laisvės pojūtį geriausiai galima pajusti vairuojant kabrioletą. Vokietijos namelių ant ratų gamintojas „Skydancer“ šias dvi laisves sujungė į vieną ir pristatė namelį ant ratų su atviru stogu, praneša „motor1.com“.

Nors nameliai ant ratų ir kabrioletai, atrodo, neturi nieko bendro, tačiau „Skydancer“ kūrėjai mano, kad jų gerąsias savybes galima sujungti į vieną. Iš „Fiat Ducato“ bazės sukurtas namelis ant ratų su atviru stogu pavadintas „Apero“ vardu.

Gamintojas teigia, kad šiuo nameliu ant ratų keliauti ir jame gyventi gali keturi asmenys. Vairuotojas ir keleiviai turi keturias atskiras sėdimąsias vietas. Elektra valdomas stogas nuslenka už galinės namelio ant ratų dalies ir tuomet virš visų automobilio keleivių atsiveria dangus.

Gamintojo teigimu, šis namelis ant ratų subalansuotas keturiems žmonėms. Pavyzdžiui, keturias keleivių zonoje esančias sėdimąsias vietas galima paversti į dviejų metrų ilgio ir 125 centimetrų pločio lovą. Gamintojas tikina, kad tiek pakanka patogiai miegoti dviem žmonėms ir stebėti žvaigždėtą dangų.

Gyvenamojoje zonoje yra įrengta dviejų metrų ilgio, 140 centimetrų pločio lova, kurioje taip pat gali miegoti du žmonės. Be lovos, gyvenamojoje zonoje yra ir maža virtuvėlė su šaldytuvu, tualetas ir dušas. Nuotekoms ir geriamajam vandeniui skirti du 96 litrų talpos rezervuarai.

„Skydancer Apero“ sukurtas naudojant „Fiat Ducato“ bazę, todėl yra varomas 2,3 l darbinio tūrio turbodyzelinio variklio. Pirkėjai gali rinktis standartinę, 150 arklio galių versiją. Norintieji didesnio galingumo už papildomą kainą gali gauti galingesnę, 160 arba 180 arklio galių, to paties variklio versiją.

Tuščio automobilio svoris 2830 kilogramų. Paruošto važiuoti namelio ant ratų svoris padidėja iki 3080 kilogramų, o maksimalus svoris gali būti 3500 kilogramų.

Už papildomą kainą galima pasirinkti versiją su automatine pavarų dėže, tai kainuos apie 2000 eurų, ir automatinę klimato kontrolę, kurios kaina 700 eurų. Gamintojo internetiniame puslapyje nurodoma, kad pradinė standartinio „Apero“ modelio kaina yra nuo beveik 90 tūkst. eurų.

Šiuo metu tokį namelį ant ratų galima įsigyti tik Europoje, tačiau gamintojas ir Jungtinėse Amerikos Valstijose ieško investuotojų, kurie padėtų įvesti „Apero“ į šią rinką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt